Азил

Дискусија во 'Политика и настани' започната од WarriorMind, 8 февруари 2019.

 1. WarriorMind

  WarriorMind Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  5.651
  Пол:
  Женски
  https://sitel.com.mk/izbegala-od-dubai-i-bara-azil-vo-makedonija-nashite-vlasti-ne-i-davaat

  Девојкава избегала од нејзината држава и постои закана за нејзиниот живот бидејќи побарала развод.
  Бара азил во Македонија но нејзиното барање е одбиено. Нема ни услови ни можности да го поправи тоа.

  Феминки што мислите за оваа и дали и како би можеле да и помогнеме на оваа жена?
   
 2. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.803
  Допаѓања:
  46.628
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека би и помогнале, ќе ја депортираат назад. Ние сме немоќни за да се спротивставиме на Емиратите.
   
  На Doozy, Snowflake97, ane.bella и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  2.808
  Пол:
  Женски
  Само нека бега девојката, азил нема да добие. Посебно не тука.
   
 4. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  19.345
  Пол:
  Машки
  Поарно на гилотина да ме однесат него да барам азил у Македоња
  #црнхумор #хехе
   
  На ribabiba, candy.cane, honest girl и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  1.590
  Пол:
  Машки
  Навистина ми е жал... Колку човек треба да биде за греота, за да бара азил во Македонија...
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 6. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  7.353
  Нека ја напушти самоволно ако има можност (мислам дека мора да има директен билет за Дубаи, што е лошо) , ама за во Европа, и нека стои некаде на црно. Ни една држава нема да и даде азил со вакво досие. Не им е доволна оваа причина, за да створи пола можност треба да има добро смислено сценарио. Ако некој сака да и помогне ќе мора да и направи дете и нормално да го признае и да се бори , зашто со мажење не може, и за тоа има постапка и ќе треба да оди таму и да вади документи (ова секако никој нема да го направи).
   
 7. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  25.854
  И да и фафат азил тие лудаците ке пратат некој тука да ја убие
  Она е мртва и сеа иако дише
  За жал нема шо да се стори
   
 8. honest girl

  honest girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  1.589
  Пол:
  Женски
  Pricinata e dovolna za azil realno, zagrozen i e zivotot. Sigurno u nekoja od Evropskive zemji kje dobie.
   
 9. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  7.353
  Нема ни една држава да и даде азил, не е ништо посебно спрема нив. И треба некое подраматично сценарио па да има некоја минимална шанса. Вака гледано од наша страна е доволно, но во ниедна држава не е доволно.
   
 10. honest girl

  honest girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  1.589
  Пол:
  Женски
  Davale i za mnogu pobanalni pricini po evropskive zemji.
   
 11. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  7.353
  Можеби порано, но сега не даваат и со сигурност тврдам дека и во европска држава нема да и дадат азил.
   
 12. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.298
  Допаѓања:
  40.860
  Пол:
  Женски
  Може да добие ако за секоја кажана реченица приложи доказ
  Добиваат многу жени,со сигурност тврдам