Аквамарин (Aquamarine)

Дискусија во 'Филмови' започната од butterfly33, 29 јуни 2012.

 1. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Филмот кој никогаш не ми се здосади... Се зборува за две другарки тинејџерки кои ќе најдат сирена во базенот и ќе и помогнат да му докаже на својот татко дека љубовта постои. Ако и помогнат на Аквамарин и успеат да му докажат на татко и, тогаш тие ќе можат да си замислат една желба која ќе им се исполни.
  Желба за Хејли да остани во Бејбриџ и да не се пресели во Австралија...
   

  Прикачени фајлови:

  • aquamarine.jpg
   aquamarine.jpg
   Големина на фајлот:
   36,9 KB
   Прегледи:
   535
  • Aquamarine-front.jpg
   Aquamarine-front.jpg
   Големина на фајлот:
   319,9 KB
   Прегледи:
   535
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  406
  Прв пат слушам за филмот. Некако по содржинава, ми делува на некој тинејџерски или се лажам? Како и да е звучи интересно :D
   
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.877
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано филмот 1000 пати и никогаш нема да ми се здосади..
  А и плус смешен ми е.
  Сирената е најака :D
   
  На Bad-Mina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Tинејџерски е филмот :wasntme: Ама многу е интересен. Го имам гледано преку 20тина пати :x Ама не ми се здосадва.
  Јас па Клер најмногу ја сакам :)
   
 5. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Ептен ми е интересен филмов.
  Ехее, колку пати сум го гледала. Мислам дека никогаш нема да ми здосади.
  Многу ми се срцки сите 3 главни глумици, а посебно Ема Робертс.
   
 6. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Хм фимот го гледав многу одамна на одмор кај мојата братучеда, го изгледавме 2пати,пред 2 год кога разгледував филмови кај нас во градот го видов и го купив и пак го гледам едноставно многу ми е интересен, сирената двете другарки спасувачот на плажа вреди да се погледне , тинејџерски филм :)
   
 7. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Интересно филмче за тепање време. Вчера го гледав пошто ми беше досадно и баш ме изненади. Сирената ми беше најубава. Инаку типично тинејџерско филмче. Ми се допадна.
   
 8. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  И јас баш вчера го гледав филмот по некаде 5-6 пат..Навистина е многу интересен,баш како за моја возраст и никогаш нема да ми здосади. :inlove: :inlove: :inlove:
   
 9. BlondeGirl8

  BlondeGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  115
  овој е филмот кој го имам гледано над 20 пати и никако да ми се здосади и уште ке си го гледам :D :D
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Лелеееее, филмот на моето детство. Го утепав од гледање. :D
  Мене ми е интересен, детски филм. Не сум сигурна дали би му се допаднал на некој повозрасен.
  Сега пак сакам да си го гледам. :wasntme:
   
 11. Bad-Mina

  Bad-Mina Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  I ja go gleav 30000 pati mnooogu dobar
   
 12. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Мнгу многу пати го имам гледано, а би можела уште толку. Тинејџерски ама сепак ептен интересен и мислам дека уште колку пати и да го гледам никогаш нема да ми здосади. :)
   
 13. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.428
  Го гледав пред некое време и многу ми се допадна. :)
  Интересна ми е приказната, ко некоја бајка, ради сирената. :D
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Го гледав до половина и ми здосади. Премногу фантазија на едно место за мене.
  Не ме воодушеви, веројатно поради тоа што е премногу детски затоа.
   
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Има некој тинајџерски филм што го немам гледано?
  Иако има многу фантазија сепак за тепање време е одличен.
  Не ми се свиѓаше тој Рејмон, така се викаше.. не памтам, ниту пак глумците ме воодушевија, онака просечно.. „Рипката“ беше убава и смешна :lol: :rofl:
  И секако на крај докажаа дека љубовта постои! Тадам, тадаааам... :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Twetty.swetty

  Twetty.swetty Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
  jас го барав со превод ама неможам да го најдам.......ќе ми каже некој каде да го најдам со превод
   
 17. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  eве тука го имаш ама со српски превод е http://www.filmovin.com/publ/strani_fil ... 6-1-0-1022
   
  На Twetty.swetty му/ѝ се допаѓа ова.
 18. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Го немам гледано филмот, но сега директно го симнувам имам интернет :dance: ;)
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Веќе не знам дал вреди да се отвараат теми и да се коментира за вакви филмови, али кога може да се пишуваат страници и страници за некоја си турска серија, зошто да не и за ваква некоја тинејџ-лимонатка.
  Сум го гледала неколку пати дур сум работела нешто друго. Искрено, повеќе внимание обрнувам кога слушам квалитетна музика.
   
 20. Jowe

  Jowe Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  Филмот е многу убав.Го обожавам :)