1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алергија на лице

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Leona40, 19 јуни 2012.

  1. Leona40

    Leona40 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    27
    Здраво дечки јас сум нова на форумов и сакав да отворам една ваква тема зошто имам многу големи проблеми со моето лице.Јас иначе работам со катализатори и имам проблеми со алергија.Е сега знам дека секој ке си реце па зосто работис сеусте таму кога имас алергија ама немам бас некој избор.Иначе сакав да прашам дали и некој друг од вас има вакви проблеми,Јас бев на кожно ми викаат од тоа ти е ми дадоа некој маст сто врска нема нисто од него не ми помина,исто така сто повеке гледам да го мијам лицето со камилица.Ако несто знаете тогас би било супер да го споделите со мене.Поздрав до сите и благодарам однапред :(
     
  2. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    Јас имам алергија на лицето од прашина,на лекар ми ги препорачаа Лоратадин,не се скапи околу 50 ден.но навистина се ефикасни :)
     
    На Leona40 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Leona40

    Leona40 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    27
    Еј епа супер ке мозам да ги купам и да пробам како ке биде.Благодарам UnknownLadyDi. :)
     
  4. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    Извести ме за се надевам позитивните разултати
     
  5. Leona40

    Leona40 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    27
    Vazi obavezno nema problem :)
     
  6. Amerei

    Amerei Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Пред 10тина дена на лицето околу очите ми се појавија црвени кругови и многу ме чешаа, одма помислив дека е алергија и бев и кај матичната и на кожно, ми рекоа алерготест да правам во септември а до тогаш да пијам летизен, ама ми помага само привремено, 2 дена сум таман после тоа пак чешање, сабајлево се разбудив повторно со црвенилата и многу ме чешаат а пред спиење се напив летизен, што да ставам барем да го ублажам чашањево? барем привремено попладне повторно ќе одам на доктор
     
  7. DiamondGirll

    DiamondGirll Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    на десната страна под окото имам оток веќе 6-7месеци одев по секакви доктори низ охрид и битола но незнаат од што ми е и тој оток се проширува станувам очајна бидејќи имам само 18 години пиев секакви таблети против отоци и алергии но безуспешно... побрзо сакам да го решам овај проблем..Можеби знаете некој доктор во Скопје кој што би ми помогнал? :(