1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Амбис на љубовта (Abismo de pasion) [Алфа]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 29 септември 2013.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Најгледаната латино теленовела од мексиканска продукција на Балканот на сите времиња. „Амбис на љубовта“ е сага за двете семејства Кастањон и Аранго и за нивните љубовни врски и игри кои ќе испреплетат судбини на неколку генерации.
  http://www.youtube.com/watch?v=tauO4282qy8
   
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Амбис на љубовта (Abismo de pasion) АЛФА ТВ

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. andrijance90

  andrijance90 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  8
  Амбис на љубовта (Abismo de pasion) АЛФА ТВ

  Кои денови ја има и од колку сат? Почната ли е ?
   
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Амбис на љубовта (Abismo de pasion) АЛФА ТВ

  Наскоро ќе почне на алфа
   
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  31.349
  Пол:
  Женски
  Амбис на љубовта (Abismo de pasion) АЛФА ТВ

  Па конечно нешто шпанско!
  Ќе ја гледам оваа серија ;)
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Амбис на љубовта (Abismo de pasion) АЛФА ТВ

  :$ :$ :$ :$

  Еве го Еспањол љубителот, мене ми е изгледана серијава, не е лоша што знам онака е, Ја гледав највеќе ради Анжелик и Цезар Евора :D
  Гледам на Вики секој ден од 17 и 50 ќе игра.
  Мада е и Шпанска, им текнало више нешто поново да дадат, со оглед на тоа дека серијава е 2012 :)
   
 7. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Амбис на љубовта (Abismo de pasion) АЛФА ТВ

  Со оглед на претходниот избор со Прва дама оваа серија е подобра, особено затоа што се Анжелик и Давид во главна улога. Само за нив ќе ја гледам серијава. Ако вака продолжат АЛФА ќе бидат погледани и од сител и од канал 5 :rofl:
   
 8. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Амбис на љубовта (Abismo de pasion) АЛФА ТВ

  Од вторник ќе почне во 17.45 на Алфа, реприза идниот ден во 9.40
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.453
  Пол:
  Женски
  Амбис на љубовта (Abismo de pasion) АЛФА ТВ

  Добро е што пак ќе има шпанска серија. Ми здосадија турскиве серии. Едвај чекам да почне серијава.
   
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Од денеска познатите мексикански актери кои сме ги гледале уште пред 18 години, повторно се враќаат.
   
 11. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  31.349
  Пол:
  Женски
  Па серијава интересна ми е вака..првите епизоди ми се допаднаа ;)
  Паралелно со оваа,гледам и една друга шпанска на ХРТ1 8)
   
 12. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  Поточниот превод на серијата е "Бездна на страста", сепак одлична серија, ја сакав заради Ливиа Брито :)