Андроид

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од srhsejbsk, 14 март 2015.

 1. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.294
  Пол:
  Женски
  Има тема за андроид апликации и мобилни телефони ама темава е општо за андроид, за проблеми и прашања за совтверот и за надградба.

  Јас имам самсунг галакси кор плус и андроид 4.2, дали можам да го абдејтуам на 5.0 или 4.4?Проверувам во совтвер абдејт и ми вика дека последните абдејти се инсталирани.Знае некој дали ќе пуштат абдејт или не?


  Кој андроид ви се допаѓа највеќе?
  Кој андроид го користите моментално?

  Ако темава е не потребна канта ;)
   
  Последна измена: 14 март 2015