Анонимно онлајн советување во Македонија

Дискусија во 'Психологија' започната од Zelnka, 1 септември 2020.

 1. Zelnka

  Zelnka Нов член

  Се зачлени на:
  1 септември 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  10
  Здраво, наидов на аплилација во македонина преку која можам анонимно да си закажам и да се советувам со лиценцирани психолози. Има околу 20 и забележувам дека има се повеќе од недела во недела. Ми сметаше што е само допишување и им се пожалив па ми кажаа дека во многу скпро време ќе има и аудио разговор. Имав убаво искуство и сакав да ја препорачам.

  Линк до апп

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.culturetech.razgovormk.consumers

  Дали мислите дека можеби ова би ви било корисно?
   
  На thelittle17, AngIv, Ambrosia и 2 други им се допаѓа ова.
 2. hristinan12

  hristinan12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  543
  Допаѓања:
  948
  Пол:
  Женски
  Колку чини 45 минутно допишување на апликацијава а колку чини сесија со психолог лице во лице ?
   
 3. Zelnka

  Zelnka Нов член

  Се зачлени на:
  1 септември 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  10
  Секој психолог си става своја цена, а се движат од 300 до 700 денари. Прептоставувам за аудио би било малку поскапо но сепак значително помалку од 1500-2000денари
   
  На cresa-jagoda и hristinan12 им се допаѓа ова.
 4. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  Многу добра идеја, многу луѓе не сакат да одат на психолог бидејќи се срамат и ова според мене многу им би помогнало. Исто така цените се многу попристапни за разлика од тие по 1500, 2000.
   
  На Skylar, edna_malecka, teressa и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  2.509
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам за ова и се израдував.
  Сигурна сум дека ќе им помогне на многу луѓе кои се срамат да одат на разговор со психолог или не можат заради одредени причини. Еве мене ми фалеше ваков разговор, а не сум во можност да посетам. Го зборувам тукашниот јазик, ама не до толку да разговарам слободно и да си се олеснам за одредени работи.. одма закажувам една онлајн средба :)
   
 6. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  Добра работа е, само кај нас немаше вакво нешто. Цените не се ни ниски, ни ефтини. Ако споредиме со приватното се супер, па сепак и тие за себе работат. Како што кажаа членките погоре, ова може многу да им помогне на оние кои од одредени причини не се во можност да посетат психолог или го стравуваат тоа. Ништо не ја заменува лице во лице сеансата, но многу луѓе секојдневно се соочуваат со проблеми и стресни ситуации и советите би им олеснале многу. Е сега некаде низ форумов читав и негативни коментари, дека не било воопшто ефикасно од типот што само едно де исто позитивни работи само кажувале што секој би ти ги кажал. Сепак, мислам дека вреди да се проба барем еднаш и еве тие што ќе пробаат нека го споделат своето искуство тука.