1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анонимно онлајн советување во Македонија

Дискусија во 'Психологија' започната од Zelnka, 1 септември 2020.

  1. Zelnka

    Zelnka Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2020
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    10
    Здраво, наидов на аплилација во македонина преку која можам анонимно да си закажам и да се советувам со лиценцирани психолози. Има околу 20 и забележувам дека има се повеќе од недела во недела. Ми сметаше што е само допишување и им се пожалив па ми кажаа дека во многу скпро време ќе има и аудио разговор. Имав убаво искуство и сакав да ја препорачам.

    Линк до апп

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.culturetech.razgovormk.consumers

    Дали мислите дека можеби ова би ви било корисно?
     
    На thelittle17, AngIv, Ambrosia и 2 други им се допаѓа ова.
  2. hristinan12

    hristinan12 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.210
    Пол:
    Женски
    Колку чини 45 минутно допишување на апликацијава а колку чини сесија со психолог лице во лице ?
     
  3. Zelnka

    Zelnka Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2020
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    10
    Секој психолог си става своја цена, а се движат од 300 до 700 денари. Прептоставувам за аудио би било малку поскапо но сепак значително помалку од 1500-2000денари
     
    На cresa-jagoda и hristinan12 им се допаѓа ова.
  4. The Saturdays

    The Saturdays Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    694
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Многу добра идеја, многу луѓе не сакат да одат на психолог бидејќи се срамат и ова според мене многу им би помогнало. Исто така цените се многу попристапни за разлика од тие по 1500, 2000.
     
    На Skylar, edna_malecka, teressa и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.063
    Допаѓања:
    4.125
    Пол:
    Женски
    Прв пат слушам за ова и се израдував.
    Сигурна сум дека ќе им помогне на многу луѓе кои се срамат да одат на разговор со психолог или не можат заради одредени причини. Еве мене ми фалеше ваков разговор, а не сум во можност да посетам. Го зборувам тукашниот јазик, ама не до толку да разговарам слободно и да си се олеснам за одредени работи.. одма закажувам една онлајн средба :)
     
  6. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.385
    Пол:
    Женски
    Добра работа е, само кај нас немаше вакво нешто. Цените не се ни ниски, ни ефтини. Ако споредиме со приватното се супер, па сепак и тие за себе работат. Како што кажаа членките погоре, ова може многу да им помогне на оние кои од одредени причини не се во можност да посетат психолог или го стравуваат тоа. Ништо не ја заменува лице во лице сеансата, но многу луѓе секојдневно се соочуваат со проблеми и стресни ситуации и советите би им олеснале многу. Е сега некаде низ форумов читав и негативни коментари, дека не било воопшто ефикасно од типот што само едно де исто позитивни работи само кажувале што секој би ти ги кажал. Сепак, мислам дека вреди да се проба барем еднаш и еве тие што ќе пробаат нека го споделат своето искуство тука.