1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Антидепресиви - за или против нивна употреба?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Zlatna12345, 26 февруари 2017.

  1. Zlatna12345

    Zlatna12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2016
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    842
    Пол:
    Женски
    Otkako moja prijatelka pred nekoj den pri poseta na psihijatar i bea prepisani antidepresivi, vo drustvo ni se razvi siroka debata okulu nivnata efikasnost, pa bas bi me interesiralo i vase mislenje okulu cela taa tema. Dali nekoj do sega imal iskustvo so nekoj antidepresiv, ili ima blizok koj imal? Nekoj sto mozebi raboti ili studira okulu taa oblast?
     
    Последна измена од модератор: 31 март 2017
  2. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Jas patev od anksioznost, 3 godini se machev odbivav da pijam apchinja, ama mojata sostojba beahe tolku vloshena shto jas nemozev do komshii sama da mrdnam, a kamoli podaleku. Posle dolgo machenje matichnata me podbra I mi reche: ande pochuvash so Elicea (antidepresiv) , odbivash dete of doenje ushte vecherva I pochnuvame of utre so terapija... Od shto Bev ochajna ja poslushav I za 3 nedeli pochnav da chuvstvuvam podobruvanje, za vekje 2 meseci da pochnam sama da vozam, se normalno da funkcioniram... Antidepresivite me spasija od mojot mrachen period koj za zal dolgo traeshe.