Апел за помош за 9-годишната Биле

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од nikolija26, 24 февруари 2017.

 1. nikolija26

  nikolija26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2014
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  590
 2. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  244
  Лично ги познавам луѓево и навистина им е потребна помош. Јас донирав па ако некоја е во можност одвоете од едно кафе. Нема да биле залудно а Биле ќе ви биде благодарна
   
 3. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  85.531
  Да не бидам сватена погрешно...
  Со татко кој има здраствен проблем, во домашни услови кои се далеку од неопходните и во недостиг на парични средства, грев е да се трошат средства за секојдневно патување Кратово-Скопје.
  При тоа детето ќе се малтретира, а тоа не е во ред да после хемотерапија.
  Нема Биле НЕ САКА да помине 30 дена во болница, мора.
  Мора затоа што тоа е најдобро за детето.
  Во болница ќе добие подобар третман.
  Покрај терапијата ќе има и редовен оброк.
  Можеби сурово звучи, но така е.

  И помошта ќе ја добијат од граѓаните полесно ако има тел.за донирање.
   
  На celineparis, 1209, crimson и 7 други им се допаѓа ова.
 4. nikolija26

  nikolija26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2014
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  590
  Докторот им рекол подобро да патува да не седи во болница да не се разочарува од гледање секој ден вака подобро ќе било само терапија и дома
   
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.661
  Допаѓања:
  252.091
  Пол:
  Женски
  Се сложувам со @sanjaeva
  Ниту нејзините години ниту нејзината состојба се во можност да одлучуваат.Не е само ке прими терапија и тоа е тоа.Цитостатици веројатно прима,мн агресивна терапија која го изнемоштува тотално организамот ,па мачнини и повракање ,згора на тоа трескање по автобус полн со луге кои можат да бидат за неа животно загрозувачки.Секоја мала инфекција или вирус за неа можат да бидат смртоносни.Но не е темата тоа сепак ....дајте телефонски број верувам секој ке одвои да сврти.Побрзо е и поефикасно
   
  На iloveyou29, koritsaki, sanjaeva и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  244
  Се согласувам до некаде, но не е баш се како што изгледа. На таткото му треба повеќе и физичка помош покрај материјалната бидејќи сам се грижи за децата, а и тој самиот е во лоша здравствена состојба.
  Сето тоа придружено со немаштијата си го прават своето.
  За превоз мислам дека не оди со автобус туку со кола некој помага, но не сум сигурен.
  Други детали незнам и не се мешам, но да не сум/сте во неговата кожа.

  Не сакам да барам грешки кај луѓево и дали е правилно. Повеќе се молам да оздрави и да биде среќно девојчето.

  За донациите мислам дека и подобро е што нема телефон.
  Народот ќе даде 100 денари и колку ќе бидат од помош кога на тие истите има 20 денари ддв.? Остануваат 80 денари кои според мене не се доволни за било кој и да му е потребмо. Јас на пример незнам дали 1-2 пати имам свртено на телефон и тоа пред 7-8 години кога немаше вакви технологии

  Донација на сметка е многу лесно да се дадат денес. Поточно полесно од било кога.
  Се што треба е само желба, хуманост и интернет. Преку мобилен е банкинг за 20 секунди се завршува работа и не само за донации туку и за било која друга трансакција. Но оваа тема е за друго време

  Конкретно од она што сум информиран работите одат добро.
  Биле е многу среќна бидејќи го доби лаптопот кој го посакуваше а и завојот и е конечно изваден.

  Продолжува борбата и јас се молам и имам голема надеж дека на крај се добро ќе се заврши.
   
  На tina-63, MilaP и sanjaeva им се допаѓа ова.
 7. LegallyBlonde13

  LegallyBlonde13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  1.871
  Бројче ако може?
   
 8. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  2.214
  Еве има и бројче:
  IMG_0617.JPG
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LegallyBlonde13

  LegallyBlonde13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  1.871
  а од t-mobile?