1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на Вероника

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од elena0994, 27 септември 2016.

 1. elena0994

  elena0994 Нов член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Се работи за девојче (мојата сестра) 21година која што боледува од церебрална парализа и е тешко подвижна. Поради прогресивноста на болеста има јаки болки во колкот кои ја попречуваат да седи. Потреба и е операција на колкот која треба да се изврши во Систина од страна на Др. Драган Христов. Операцијата чини 4000 евра, износ кој не сме во можност сами да го обезбедиме. Ги замолувам сите добронамерни луѓе да ни помогнат да ги собереме потребните парични средства во износ од 4000 евра за операција на колкот, на кој начин би ни помогнале многу во нејзината желба да продоли активно да го живее животот и покрај ограничувањата кои и ги наметнува болеста.
  Број на жиро сметка: НЛБ Тутунска банка: 210-7-00000632770
  Број за донации: Vip/One: 143-463
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.040
  Пол:
  Женски
  Може ли некако да се направи за T-mobile некое бројче ?
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 3. elena0994

  elena0994 Нов член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Podnesovme dokumenti i za T-mobile megutoa seuste ne ja imaat zavrseno postapkata, treba denovive da ne iskontaktiraat i da ni go dadat brojceto, senadevam ke bide do krajov na nedelava
   
  На girl-miri и Petra777 им се допаѓа ова.
 4. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.040
  Пол:
  Женски
  Чим се среди објави ! Колку можеме ќе помогнеме . Поздрав и се најдобро.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Chanell*

  Chanell* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  4.139
  Допаѓања:
  31.508
  Пол:
  Женски
  Донирано!

  Искрено, не се работи за голема сума и се надевам дека за брзо време ќе ги соберете потребните средства.


  Посакувам сестра ти да оздрави што побрзо !!! :hug::hug::hug:
   
  На girl-miri, IronLady и Victorian им се допаѓа ова.
 6. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  2.442
  Пол:
  Женски
  Донирано, се надевам ќе се соберат потребните средства и се ќе заврши во најдобар ред. Поздрав :hug:
   
  На girl-miri и Victorian им се допаѓа ова.
 7. elena0994

  elena0994 Нов член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Duri deneska ja pustija vo upotreba linijata za donacii od T-mobile. Telefonskiot broj e 143-177 se vrti samo od mrezata na T-mobile bez nikakov prefiks


  Boost post
   
  На girl-miri и Petra777 им се допаѓа ова.
 8. LegallyBlonde13

  LegallyBlonde13 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.960
  Дали сеуште важи или заврши?