Апел за помош на Иван Лековски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Gordana10, 22 декември 2013.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Шестгодишниот Иван Лековски од Струга боледува од Рефрактерна Епилепсија, која е дијагностицирана после примање на редовна вакцина DTP на 5 месечна возраст. Оттогаш па наваму, Иван го минува детството во еден затворен свет, бидејќи секојдневно добива напади, не зборува, и не може да оди сам.
  Загрижени за неговото здравје, неговите родители, не можејќи да најдат спас во Р. Македонија, се обратиле до повеќе клиники во Европа. Од клиниката во Љубљана добиле повратно писмо во кое ги повикуваат да појдат кај нив бидејќи знаат како може да му помогнат на Иван.
  За да се оствари тоа потребни се околу 10.000 (десет илјади) евра во парични средства, кои родителите не се во можност да ги обезбедат. Затоа се обраќаме до сите Вас хумани луѓе, во рамките на своите можности да им помогнете финансиски да му дадеме шанса на малиот Иван да се избори со болеста и еден ден и тој да седне во училишните клупи кои оваа година ги прескокна.

  Број за донации на Т-Мобиле 070143121
  Број на сметка: 300007069067387 Комерцијална банка АД Скопје


  Иницијатор: AquaBlue
   
  На AquaBlue му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На l-a-d-y-di и AquaBlue им се допаѓа ова.
 3. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Средствата од лотаријата што се одржуваше за празникот Василица (небитно во кое место), беа наменети за Иван.
  Ние купивме 10 купони, а со тоа дониравме 500 денари. Освен тоа, дониравме уште 500.
  Дај Боже што побрзо да се излечи, душичка мила. :doh:
  Да донираме сите !
  [​IMG]