Апел за помош на Матеј Стоилов

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од devil-angel, 1 април 2016.

 1. devil-angel

  devil-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  5
  Матеј Стоилов е четири годишно детенце од Делчево на кое му е дијагностицирано недостиг на нормален физиолошки развој (аутизам) и на кого му е потребна парична помош од сите нас за да се направат потребните испитувања и Матеј да продолжи нормално да се развива и да ужива во своето детство и во својот живот.
  Пред малиот Матеј претстои голема битка за да ја победи болеста. За тоа е потребно многу љубов, но и многу пари.Неговите родители наоѓаат сили да се грижат за Матеј, но потребно е да се соберат и доволно средства за неговото лекување.
  На Матеј многу му е потребна нашата помош за идни медицински испитувања, затоа да му помогнеме сите заедно.Затоа, секој хуман граѓанин кој е во можност да донира, Ве молиме да го направи тоа.
  Трансакциска сметка за донации
  240 1671025375 13
  Уни Банка
  Матеј Стоилов
  Девизна трансакциска сметка за донации
  NAME: KIRCO STOILOV
  IBAN: MK07 2401 6701 0986 779
  SWIFT: UIBMMK22
  BANK: UNIBANK AD SKOPJE
  Online донации
  https://www.generosity.com/medical-fundraising/4-year-old-matej-s-need-for-further-treatment--3
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  15.148
  Имате ли некакви информации што се случи со лекувањето на ова детенце.
  Од се срце се надевам дека добило шанса да се лекува и дека е подобро.
   
 3. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  3.836
  веќе две години трае борбата....дали се знае нешто?