Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на Матеј Стоилов

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од devil-angel, 1 април 2016.

 1. devil-angel

  devil-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  5
  Матеј Стоилов е четири годишно детенце од Делчево на кое му е дијагностицирано недостиг на нормален физиолошки развој (аутизам) и на кого му е потребна парична помош од сите нас за да се направат потребните испитувања и Матеј да продолжи нормално да се развива и да ужива во своето детство и во својот живот.
  Пред малиот Матеј претстои голема битка за да ја победи болеста. За тоа е потребно многу љубов, но и многу пари.Неговите родители наоѓаат сили да се грижат за Матеј, но потребно е да се соберат и доволно средства за неговото лекување.
  На Матеј многу му е потребна нашата помош за идни медицински испитувања, затоа да му помогнеме сите заедно.Затоа, секој хуман граѓанин кој е во можност да донира, Ве молиме да го направи тоа.
  Трансакциска сметка за донации
  240 1671025375 13
  Уни Банка
  Матеј Стоилов
  Девизна трансакциска сметка за донации
  NAME: KIRCO STOILOV
  IBAN: MK07 2401 6701 0986 779
  SWIFT: UIBMMK22
  BANK: UNIBANK AD SKOPJE
  Online донации
  https://www.generosity.com/medical-fundraising/4-year-old-matej-s-need-for-further-treatment--3
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.073
  Допаѓања:
  19.162
  Имате ли некакви информации што се случи со лекувањето на ова детенце.
  Од се срце се надевам дека добило шанса да се лекува и дека е подобро.
   
 3. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  4.202
  веќе две години трае борбата....дали се знае нешто?