1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на Маја Илиевска

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од ljubam, 19 јануари 2013.

 1. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Хуманоста за МАЈА не познава граници!

  После 25 годишна макотрпна и тешка борба,Маја Илиевска со место на живеење ул.Првомајска М.Каменица апелира за помош од нс.

  По 25 годишно лекување овде во Македонија единствен одговор што доби е ампутација на ногата.Поради над …15 неуспешни операции во нашата држава и влошување на состојбата,за да се спречи ампутацијата на ногата мора итно да се изврши операција во Италија-Роцано каде д-р Александар Кириенко даде позитивен одговор.

  Маја и нејзиното семејство се на границата на експолозија од среќа,но повеќе немаат енергија од каде да ја пронајдат сумата на пари која изнесува 50.000евра.Затоа ве замолуваме доколку сте во можност донирајте на било каков начин,на ж-р сметки ,или пак со присуство на некоја хуманитарна забава што ке ги организира Хуманитарното здружение ,,Есма и Стево Теодосиевски”од М.Каменица.

  Да и помогнема на МАЈА во најкраток можен рок да го оствари својот единствен и долгогодишен сон.

  Број за донации: 077/143-610 VIP

  075/143-750 ONE

  Трансакциска сметка-300057077992403 Комерцијална Банка
   
  На technogirl му/ѝ се допаѓа ова.