Апел за помош на Сара

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Dusata<3, 12 март 2016.

 1. Dusata<3

  Dusata<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Дечки да и помогниме да Сара и треба голема подрша од нас да ја оствариме нејзината желба да оздрави сите да донираме колку што можиме за нас тоа е малку но за незе живот :(:(:l:https://www.gofundme.com/d4tkbjgs
   
  На Wahnsinn и oblace1 им се допаѓа ова.
 2. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  3.964
  Сара има 14 години и веќе четврта година се лекува од meduloblastom (тумор на мозок). Сара е оперирана три пати во Скопје, но туморот не е целосно отстранет поради ризикот од големи оштетувања. Единствена опција во моментов е операција со гама нож, за што треба да замине во Аџибадем Истанбул или во Белград. Операцијата чини околу 8.000 евра, средства кои семејството не може да ги обезбеди.

  Отворени се и донациски броеви:За корисници на Вип – (077) 143 463
  За корисници на ОНЕ – (075) 143 463

  Девизна сметка на име Ванчо Шошевски Стопанска Банка АД Скопје SWIFT KOD;STOBMK2X Број на сметка: MK07200002987626861

  Денарска сметка на име Ванчо Шошевски Стопанска Банка АД Скопје Број на сметка: 200002083485205

  Донации и преку: https://www.gofundme.com/d4tkbjgs

  Сите заедно да и помогнеме на Сара да се избори до крај со болеста за да може да ужива во тинејџерските денови кои и претстојат.


  Сара е едно прекрасно, мило, мирно, тивко, воспитано девојче. Ајде сите барем по 100 денари да донираме, едно кафе во денот можеме да прескокнеме.
   
  На Sanjichka007, SeaMermaid, MilaP и 5 други им се допаѓа ова.
 3. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.808
  Се надевам дека ќе се соберат доволно средства за долг и среќен живот на ова дете.
  ...
  Не е местото тука и сега, ама бре Македонијо вака ли ги чуваш своите деца???
  За 8000 еур, лугето да стрептат за операција.
  Најдете кадар кој тука ќе лекува или плаќајте од фондот.
  Нема потреба некој да ве моли. Тоа е наш фонд!!!
   
  На anina и mssuniquee им се допаѓа ова.