Апел за помош на Стефанија Петрова

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Daleron, 30 јануари 2015.

 1. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.395
  Пол:
  Женски
  Да подадеме рака, да покажеме дека сме луѓе со ГОЛЕМИ СРЦА!

  Стефанија Петрова има четири годинки, а веќе води голема битка, битка за своето срце.
  Таа мора да замине во Бугарија на операција, во Клиниката за Детска ардиологија во Софија.
  Оперцијата чини 13800 евра, сума која семејството не може само да си ја обезбеди.


  Донациски број на Т-мобиле: 070143181

  Трансакциска сметка за помош :

  Стопанска банка: 200001711962789

  на име Даница Петрова

  За донаци од странство:

  Stopanska banka Ad Skopje Filijala Radovish

  SWIFT:worried:TOBMK2X

  IBAN:MK07200002821138680

  Danica Petrova

  ulica:Kodza Bair Radovish


  Да подадеме рака, и да помогнеме!

  Превземено oд: donacii.mk
   
  На Guess-89 и Val-Dim им се допаѓа ова.
 2. Guess-89

  Guess-89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
 3. Guess-89

  Guess-89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Луѓе почина таткото на девојчето, борејќи се за нејзиниот живот :(((((
  Ве молам бидете хумани, и донирајте, барем малку да придонесеме за ова девојче.