1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Секс' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

 1. Barbie.Girl

  Barbie.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Имам прашање во врска со апчињава за ден потоа.. Дали се штетни и дали нешто може да ми биде од нив? Зошто ми се има случено да морам да ги пијам 2 пати до сега за жал.. Еднаш во мај 2009 и еднаш сега во март 2010 :? А имам читано дека не е во ред да се пијат многу често.. Знае некој нешто повеќе?
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  Баш се ти пишува во упатството. смеат да се пијат 1 во 6 месеци. Не смееш да ги пиеш ако си била трудна скоро итн итн....ако си алергичен незнам таму на што..За се што те интересира можеш и аптекарката со ти ги продава да ја прашаш..Не се штетни ама не се мерка на контрацепција...значи труди се да не дојде до тоа да ги пиеш.
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ucenata

  ucenata Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Итна контрацепција

  Zdravo...sakam da ve prasam nesto.Ispiv edno apce NORLEVO zaradi nesakana bremenost zatoa sto mislam deka ima sansi da ostanev bremena...i sakam da prasam dali ke bide efikasno so ispiv edno...ili 100% efikasnost e ako ispies 2 apcinja..Blagodaram
   
 4. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  а како беше во паковањето едно или две апчиња?
   
 5. sentimental

  sentimental Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Sega tie apcinja se edno vo pakovanje i dovolno e toa kolicestvo na hormoni sto e vo toa i ne e potrebno da se kupuva uste edno pakuvanje. Porano bea 2 apcinja i trebaa da se ispijat dvete no sega e dovolno samo toa edno apce sto e vo pakovanjeto ;) i ne se sekiraj ako si go ispila na vreme
   
 6. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  Е па и јас затоа прашав пошто знам дека порано беа по две а сега се едно си реков да не има купено од тие што се во старо паковање ако има уште такви. А ако си го испила на време немај гајле јас имам пиено, ама немој да практикуваш да пиеш НОРЛЕВО во период пократок од 6 месеци.
   
 7. ucenata

  ucenata Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Fala.. Mi olesna.. INaku gi ispiv nekade 30 saata posle...
   
 8. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  Е па на нив пишува дека најјакото дејство му е во првите 24 часа после односот потоа се намалува дејството ама мислам дека не е страшно дека делуваат и после тие 24 часа јас кога ни пукна кондомот одма после 1 час сум барала во 3 ноќе отворена аптека да купам од пусти страв да не останам бремена :lol: :lol: :lol:
   
  На leonna.5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Се пие само едно и делуваат до 72 часа после односот.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 10. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.391
  Не дека сакам да бидам инспектор или нешто слично, ама има тема "Сакам да прашам..?" И таму можеше да прашаш. ;)

  И јас се зачленив денес па прво разгледам и не направив нова тема да прашам од што се поцрнува повеќе, од уље или млеко за тело..


  Нон-сенс :|
   
 11. bebi

  bebi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  ako si go ispila apceto istiot den koga se slucilo toa,ke ti dojde 100%.mene mi dojde za 5 dena i posle se si bese vo red.inaku ako si kupila pakovanje od edno apce znaci samo edno se pie taka da nema potreba od panika veruvaj.oslobodi se i uzivaj :D
   
 12. ninnie

  ninnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  decki a zosto ne e ubavo da se pijat poveke od edno apce vo 6 meseci.....jas ispiv edno vo maj mesec i edno sega????aj ve molam nekoj neka mi odgovori se isplasiv sega :(
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  Па заради тоа што се хормонски затоа, ама мислам дека не е е толку страшно само немој да ги користиш како метод на контрацепција
   
 14. ninnie

  ninnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  ne ne gi koristam kakoo metod za kontracepcija samo i togas a i sega ni pukna kondomot i morav da se napijam......aaa ako moze uste nesto da mi kazes posleden pat mi dojde na 24 juli a ova se sluci vo sabotata na 21 avgust i ovie denovi trebase da mi dojde i seuste sum vo iscekuvanje i mnogu mi e strav iako decko mi ne svrsi vo mene :(

  inaku ti blagodaram mnogu :*
   
 15. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  Не се секирај ќе ти дојде само опушти се не мисли на тоа може да ти касни и од апчето што си го испила, а ако не свршил дечкото во тебе нема шанси да си бремена. Поздрав
   
 16. ninnie

  ninnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  леле фала ти многуу :* :hug:
   
 17. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Во упатството на норлево пишува дека може да ти касни од апчето, е сега дали знае некој од искуство колку најмногу можи да ти касни ? ден, два или ? :^)
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.360
  Допаѓања:
  63.354
  Пол:
  Женски
  Зависи. Мене еднаш цел месец не ми дојде. Имав само малку кафеав исцедок и толку беше. Бев на гинеколог и ми рече дека е од апчето и повеќе да не го зимам, штетни биле, можеле да ми направат некакви проблеми во менструацијата.
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.179
  Допаѓања:
  35.073
  Пол:
  Женски
  Јас пиев еднаш и ми задоцни околу 3 дена не се сеќавам баш добро...ама не беше многу.Немав никакви проблеми освен што ми беше малку пообилна и подолга менструацијата онака се беше ок.Апчињата не се препорачливи за пиење...но ептен ако има ризик едно до 2 максимум во годината може да се пијат мене така ми кажа геникологот. :)
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Shmina

  Shmina Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Здраво на сите, јас сум нова во форумот. :hai:
  Ја ценам вашата грижа за останатите во форумот со вашите одговори на секоја тема.
  Имам еден проблем околу ова прашање и се надевам дека ќе се најде некој со брз одговор.
  Јас и сопругот секогаш користиме заштита, меѓутоа вечерва се случи да ни се скине кондомот. Бидејќи утре е недела немам појма како ќе стигнам до било какво апче за "ден потоа". Мислам дека се наоѓам во моите плодни денови и се плашам да чекам дури до понеделник. Единствена аптека на која можам да се сетам што работи во недела е Зегин, а таму ми рекоа дека бараат препорака/рецепта од доктор.
  Скроз сум изгубена и уплашена и би била вечно благодарна доколку се најде некој со совет за мојава ситуација ;(
  Поздрав до сите.