1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апчиња за зголемување на висината

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од ocajna93, 29 ноември 2010.

  1. ocajna93

    ocajna93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    Па вака : мој пријател е многу низок има 18 години а неговата висина е само 163 цм..Проблемот е во тоа што тој сака малку да извише, барем 5 цм плус и тоа сакаше да го направи со помош на некакви апчиња кои го поттикнуваат лачењето на хормонот за раст. Моето прашање е дали навистина постојат вакави лекови, дали се опасни и каде може да ги најде? Ако некој знае или некогаш слушнал за вакво нешто, нека пише. Благодарам однапред! поздрав :)
     
  2. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    :rofl: хахахха ај дајте ми мене апчиња за 5цм, мене за 7 да пораснам. Ме изнасмеа :D
    Не постојат вакви апчиња. Овесни снегулки го поттикнуваат хормонот на растење, и со вежбање може некој сантиметар.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    А другар ти малку да се позанимава со баскетот , ќе видиш како ќе порасне.
    Инаку и да постојат вакви апчиња мора лекар да му ги препише, а никој нема да му ги препише затоа што он сака да порасне, туку прво треба да се утврди недостаток на хормонот за раст.
     
  4. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Извини али морам да ти кажам да не се смееш гревота е. Јас имам син иако е мал има послабо лачење на хормонот и примаме хормон за раст. Можам да кажам само да идеш во Београд во институтот за мајка и дете има и одел за поголеми и нема да зажалиш сто си би бил.
     
    На butterfly *_*, andreina и sara.kiss им се допаѓа ова.