Арганово масло за лице

Дискусија во 'Лице' започната од zagrizena1, 9 јануари 2016.

 1. zagrizena1

  zagrizena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Од пред три четири месеци започнав да користам чисто 100% арганово масло за нега на лицето. Кожата е неверојатно мека и нежна . Имам читано многу статии за позитивноста од користење на ова масло, Ми се допага што се впива целосно во кожата . Јас додавам и масло од семки од кајсија бидејки и тоа е добро за нега на лице. Дали уште некој го користи ова масло и какви искуства има од него?
   
 2. Daisyx123

  Daisyx123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Jas si go kupiv masloto od argan bidejki na sekade slusav za negovoto pozitivno dejstvo. No, kaj od 2/3 stavanje na liceto pocna da mi se peruta kozata i da mi se lupi. prestanav da go stavam i mi se vrati vo normala, sega go stavam na kosata i e ok ja pravi meka. A za liceto si kupiv maslo od neven 100 den a preubavo za razlika od argan od 1050 den

  Mene ne mi prija na liceto, mi se peruta kozata.. go koristam za kosa, a za liceto nevenovo maslo
   
  Последна измена од модератор: 22 ноември 2019
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.604
  Пол:
  Женски
  Користев извесен период, го купував од Виола, италијанско производство со пипета, но искрено не забележав некоја промена. Го земав онака превентивно, за освежување на кожата.
   
  На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. NewGirl05

  NewGirl05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Здраво @Biodevojka :) знам дека имаш давано препораки претходно но доста време поминало па би сакала да те замолам за препорака на добро арганово масло, мене конкретно ме интересира за употреба на лице/кожа.

  Гледам дека БиоКосмос сеуште го има маслото по цена од 399.
  Маслото на Institute Organica е на некоја акција заедно до алое спрејот во ДМ па во дилема сум кое да го купам. Можеби ќе ни предложиш некое сосема различно :)

  Ти благодарам!