1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Архитект

Дискусија во 'Образование' започната од DimovskaSandra, 22 февруари 2015.

 1. DimovskaSandra

  DimovskaSandra Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Имам голема желба да станам архитект,но незнам дали факултетот е тежок и дали всушност архитектите имаат работа. Мислење?
   
 2. Sweet777

  Sweet777 Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Кога веќе таа професија те влечи запишисе на таков факултет.Можеби е тешко,но сепак ќе вложиш труд доклолку сакаш да станиш архитект :)
   
 3. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  16.040
  Допаѓања:
  89.272
  Пол:
  Женски
  За да бидеш архитект и да се запишеш на архитектура ќе мораш да бидеш многу вредна и да истражуваш многу. За почеток почни од тоа што ќе истражуваш. На форумов имаш веќе теми за ова, така да побарај си и ќе си добиеш многу одговори ;)
   
  На DimovskaSandra и crimson им се допаѓа ова.
 4. Good.Girl.

  Good.Girl. Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  И јaс сaкaм дa прaшaм дaли некoј бил среднo aрхитектурa и кaкo е? Јaс сегa плaнирaм среднo aрхитектурa дa oдaм a здрaвје и фaкултет..:):^)
   
  На DimovskaSandra му/ѝ се допаѓа ова.
 5. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој вежби какви има на приемен на архитектонски факс...ве молам итно ми е многуууу
   
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  17.162
  Пол:
  Женски
  Дали има тука некој на форумов архитект? сакам да прашам нешто