Архитект

Дискусија во 'Образование' започната од DimovskaSandra, 22 февруари 2015.

 1. DimovskaSandra

  DimovskaSandra Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Имам голема желба да станам архитект,но незнам дали факултетот е тежок и дали всушност архитектите имаат работа. Мислење?
   
 2. Sweet777

  Sweet777 Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Кога веќе таа професија те влечи запишисе на таков факултет.Можеби е тешко,но сепак ќе вложиш труд доклолку сакаш да станиш архитект :)
   
 3. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.918
  Допаѓања:
  49.547
  Пол:
  Женски
  За да бидеш архитект и да се запишеш на архитектура ќе мораш да бидеш многу вредна и да истражуваш многу. За почеток почни од тоа што ќе истражуваш. На форумов имаш веќе теми за ова, така да побарај си и ќе си добиеш многу одговори ;)
   
  На DimovskaSandra и crimson им се допаѓа ова.
 4. Good.Girl.

  Good.Girl. Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  И јaс сaкaм дa прaшaм дaли некoј бил среднo aрхитектурa и кaкo е? Јaс сегa плaнирaм среднo aрхитектурa дa oдaм a здрaвје и фaкултет..:):^)
   
  На DimovskaSandra му/ѝ се допаѓа ова.
 5. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој вежби какви има на приемен на архитектонски факс...ве молам итно ми е многуууу
   
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.930
  Пол:
  Женски
  Дали има тука некој на форумов архитект? сакам да прашам нешто