Астецки хороскоп според дата и месец на раѓање

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 19 март 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  -МЕСЕЦ НА ВОДАТА (02.02 - 21.02) - ОРИГИНАЛНОСТ,ИНТИУЦИЈА
  Поседуваат оригиналност и моќ за големи дела.Интелегентни,со голема интиуција,секогаш на чекор пред другите.Им одговара работа каде што може да се тестира нивната способност.Енергијата ја вложуваат во работата и во приватниот живот,што на двете полиња им носи успех на долги стази...

  -МЕСЕЦ НА ПРОЛЕТТА (22.02 - 13.03) - КРЕАТИВНОСТ,ОДЛУЧНОСТ
  Оригинални се во работа каде што треба да се употреби фантазијата.Храброста им овозможува да донесуваат вистински одлуки во вистинско време.Реални се и не се плашат од она што ги очекува во животот.Знаат што сакаат и како тоа да го добијат.Од блиските премногу очекуваат...

  -МЕСЕЦ НА ЦВЕЌЕТО (14.03 - 02.04) - КОМУНИКАТИВНОСТ,ДИНАМИЧНОСТ
  Имаат моќ на убедување.Активни се,сакаат да работат,да не се досадуваат.И да бидат од корист.Највеќе ги привлекува да го изучуваат човековиот ум...

  -МЕСЕЦ НА ПОЛЕТО (03.04 - 22.04) - УМЕТНИЧКИ ТАЛЕНТ
  Ги привлекува уметноста и сакаат признанија за својата работа.Одлично ги контролираат емоциите и темпераментот,а тоа ги прави ладнокрвни.Злопамтила кои го чекаат својот миг за освета...

  -МЕСЕЦ НА СУШАТА (23.04 - 12.05) - ПРАКТИЧНИ,ИСКРЕНИ
  Искрени,а расположението им се познава по изразот на лицето.Реални се,не сакаат лаги.Оптимисти,реализираат позитивна енергија,без оглед како се чуствуваат.Имаат склоност кон уметност,посебно музика и сликање...

  -МЕСЕЦ НА ХРАНАТА (13.05 - 01.06) - КРЕАТИВНИ,БРЗО УЧАТ
  Ммогу талентирани,кои знаат како во животот да ја извлечат предноста на своите добри особини.Полни со креативност и ентузијазам,лидери.Имаат одлично памтење.Умеат да останат присебни во стресни ситуации.На се во животот реагираат искрено и со оптимизам...

  -МЕСЕЦ НА СОЛТА (02.06 - 21.06) - ТАЛЕНТИРАНИ ЗА ЈАЗИЦИ
  Имаат потреба да привлекуваат внимание на секој чекор,па склони се на ѓаволесто однесување.Поради тоа погрешно ги проценуваат.Елегантно се изразуваат,би биле одлични писатели...

  -МЕСЕЦ НА ПЧЕНКАТА (22.06 - 11.07) - РАДОЗНАЛИ,ПОЗИТИВНИ
  Радознали,итри да дојдат до било каква информација.Со многу љубовни афери.Позитивната енергија им е непресушна,затоа често од нив се бараат совети...

  -МЕСЕЦ НА ГРМОТЕВИЦИ (12.07 - 31.07) - ПРИЈАТЕЛИ,ДОБРОДУШНИ
  Весели и позитивни,пријателствата им се најбитни,скоро секогаш имаат некого за тешки времиња.Сакаат да заведуваат,непрестано флертуваат...

  -МЕСЕЦ НА ОГНОТ (01.08 - 20.08) - СИГУРНОСТ,АМБИЦИОЗНОСТ
  Дарежливи особи,секогаш бараат љубов и внимание.Самодовербата им помага во остварување на целта.Амбициозни се,не поднесуваат загуби...

  -МЕСЕЦ НА ЗЕМЈАТА (21.08 - 09.09) - ПЕДАНТНИ,ИНТЕЛЕГЕНТНИ
  Реални и практични особи,верни,не е лесно да ги изневериш или излажеш.Преозбилно го сваќаат патот до совршенството,треба повеќе да се трудат да работат...

  -МЕСЕЦ НА ВРАЌАЊЕТО НА БОГОВИТЕ (10.09 - 29.09) - СМИСОЛ ЗА ХУМОР
  Чуствителни особи кои често се расплачуваат.А имаат смисол за хумор.Љубезни се,и итри за да постигнат некоја цел...

  -МЕСЕЦ НА ПЛАНИНАТА (30.09 - 19.10) - ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИЕ
  Со задоволство делат се со други особи.Не се физички привлечни,имаат смисол за хумор.Во чуствителни ситуации реагираат импулсивно,не умеат да ја совладаат лутината...

  -МЕСЕЦ НА ЛОВОТ (20.10 - 08.11) - САМОДОВЕРБА,ОРИГИНАЛНОСТ
  Оригинални особи со духовити одговори.Остроумни,никогаш не се спремни да дадат повеќе од она што е реално.Големи злопамтила...

  -МЕСЕЦ НА ПЕРДУВИТЕ (09.11 - 28.11) - ОДЛУЧНИ,ИНТЕЛЕКТИ
  Овие особи стално имаат потреба да ја хранат својата духовност.Донесуваат и најтешки одлуки.Сакаат интелектуална работа за да дојдат до успех.Спремни се да пружат помош,а луѓето ретко,скоро никогаш не им возвраќаат за добрите дела...

  -МЕСЕЦ НА ДОЖДОТ (29.11 - 18.12) - СПОНТАНОСТ
  Тешко им е да се претвараат пред другите.Вредни се,знаат како да ги постигнат своите цели,како да се борат во животот...

  -МЕСЕЦ НА ЗВЕЗДИТЕ (19.12 - 07.01) - ПРИЛАГОДЛИВИ
  Вознемирувањата и стравовите умеат да ги држат под контрола.Својот мир го пренесуваат и на околината.Тешко може да се изнервираат.Практични се и самокритични.Нивното пријателство е безусловно и не поднесуваат превари...

  -МЕСЕЦ НА РАСТЕЊЕТО (08.01 - 01.02) - ЕФИКАСНОСТ
  Уживаат да работат само ако се добро платени,но не се претерано активни.Не сакаат да бидат изневерени.Внимателни се,ретко грешат...
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  :nod:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  157
  ова нема баш врска :)
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.326
  -МЕСЕЦ НА ПЛАНИНАТА (30.09 - 19.10) - ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИЕ
  Со задоволство делат се со други особи.Не се физички привлечни,имаат смисол за хумор.Во чуствителни ситуации реагираат импулсивно,не умеат да ја совладаат лутината...


  Утка на векот :lol:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. marijahoroskop

  marijahoroskop Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  4
  -МЕСЕЦ НА ПРОЛЕТТА (22.02 - 13.03) - КРЕАТИВНОСТ,ОДЛУЧНОСТ
  Оригинални се во работа каде што треба да се употреби фантазијата.Храброста им овозможува да донесуваат вистински одлуки во вистинско време.Реални се и не се плашат од она што ги очекува во животот.Знаат што сакаат и како тоа да го добијат.Од блиските премногу очекуваат...
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.231
  Пол:
  Женски
  -МЕСЕЦ НА ПЧЕНКАТА (22.06 - 11.07) - РАДОЗНАЛИ,ПОЗИТИВНИ
  Радознали,итри да дојдат до било каква информација.Со многу љубовни афери.Позитивната енергија им е непресушна,затоа често од нив се бараат совети...

  Ништо не е точно. :^)
   
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  19.238
  Пол:
  Женски
  Дека тешко се нервирам и не баш . За секоја ситница чадам :@ тешко на мм со мене :devil: другото точно е :)
   
 8. Amona

  Amona Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2017
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  знам да бидам креативна погодено ми е хахах:rofl::rofl:8-|8-|:makeup: