1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ах, тоа бебе (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Macedonian girl, 24 август 2018.

 1. Macedonian girl

  Macedonian girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ме интересира новата серија што ја рекламираат на Канал 5 ''Ах тоа бебе '' дали некој знае како да ја најдам со превод бидејќи тука уште не е пуштена а сакам да ја гледам.
   
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Тоа е серијата Ver elini ask, која е понова, има само 11 епизоди и се емитуваше на Канал Д.
  Серијава ја има само 1 епизода со превод на српски, а со англиски превод нема
  И јас едвај ја чекам, но се уште не сум видел промо
   
 3. Macedonian girl

  Macedonian girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Благодарам
   
 4. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.587
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На KateKane, sparklie, mazikeen и 5 други им се допаѓа ова.
 5. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  6.645
  Пол:
  Женски
  Да се укинаттт тие глупости одмаааааа.
   
  На pinkberry, mazikeen, Mr. Right и 5 други им се допаѓа ова.
 6. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Барав тема ама не најдов, па да си прашам тука. Новата серија со Бариш и Елчин( Омер и Дефне) со превод ја има некаде?
   
 7. Macedonian girl

  Macedonian girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Сега пребарував таа серија се вика ''Време на среќа '' во таа серија се викаат Мерт и Ада
   
 8. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Да тибам државата со брејнвошингот по медиумите. Пу, јазк.
   
  На Scott Weiland, Mr. Right, poenta и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Не е серија, филм е :P
   
 10. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски
  Кога го прочитав насловот ваков каков што е (без интерпункциски знаци), си помислив - какво е пак сега тоа бебе на Канал 5? :drunk: :rofl:
   
  На KateKane, candy.cane, Mr. Right и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Macedonian girl

  Macedonian girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Затоа во коментарот имаш со интерпункциски знаци.
   
  На Someonespecial и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 12. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.587
  Пол:
  Женски
  @Someonespecial Што не е јасно Специ, читај поубаво, ти објасни девојчево . :D
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.262
  Пол:
  Машки
  Диос мио и еспирито санто.

  tenor.gif
   
  На MayDiamonds, mssuniquee, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
 14. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Како и да е, кажувај како да го најдам ФИЛМОТ :D
   
 15. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  na youtube pisi vreme srece
   
 16. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Fala tiii :hug:
   
 17. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Јaс сум лудa пo серии кaкo пензиoнеркa :D a нa јутјуб секoгaш јa гледaм пoследнaтa епизoдa хaхaх .Амa oд серијaтa Зaтoa штo те сaкaм не мoжaм дa јa нaјдaм :( .Акo знaе некoј некa ми пише.
   
 18. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  https://www.serije.online/igra-lazi-ask-epizoda-1_504d70644.html
   
  На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  2.331
  Ве молам, ве премолувам да пробате да гледате поквалитетни нешта :((((((((
   
  На kize му/ѝ се допаѓа ова.