Ах, толку ми недостигаш

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од barby, 21 јуни 2010.

 1. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.658
  Сите имам некој кој ни недостига многу многу, и посакуваме барем уште еднаш да го видиме, да го прегрнеме и да му кажеме колку многу ни недостига.
  Мене најмногу ми недостига татко ми кој е починат пред 11години, кога имав само 7 години, не знаете колку ми недостига ;( ;( ;( да ми даде некој совет, да ме прегрне, да биде со мене кога ми е најпотребен.
  Исто така ми недостига и бифсиот, прва љубов ми беше, од кога раскинавме од пред три години не го видов повеќе, сакам барем уште еднаш да го видам. Ах...
   
  На kavadar4anka, Crna Dama, angelche16 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  леле срц многу ми е жал за татко ти ;( јас живеам во странство и мајка ми и татко ми многу ми недостигаат,не ги имам видено 1ипол год ;( сакам да ги гушнам да им кажам колку ги сакам ;( исто така ми недостига еден братучед со почина,како брат ми беше,колку сакам да му кажам како силно ми недостига ;( некогаш нештата во животот не се како ние што сакаме :sweat: има и лоши и добри моменти ;(
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.911
  Барби , многу ми е жал за татко ти . Не знам како е да живееш без него , ама знам мене како ми е што го глеам по 2 недели на секои 5 месеци . И не знам што би праела да му се случи на него нешто. Почина пред неколку месеци дедо ми , сега жалам што не одев почесто , да си правиме муабет за неговите животинки . Ми недостига и баба ми која не живее овде. Секогаш кога ми е лошо или слично , се прашувам зашто оние што ни се најпотреби не се покрај нас?
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Ми недостига.... една другарка. Одамна не сме седнале така да си помуабетиме.
  :* за неа.
   
 5. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  23
  Ми недостига другарка ми која е во туѓина ама ќе се видиме за некој ден зошто ќе и се придружам :rofl:
   
  На amberr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Ми недостигаат тато и бато.....тешко е без нив.... :(
   
  На angelche16 и Hopeful им се допаѓа ова.
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.205
  Допаѓања:
  5.121
  Ми недостига еден братучед кој многу ме смееше ;(
  Ми недостигаат двете бабулиња ;(
  Ми недостига една другарка која ми беше како сестра .. ;(
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.394
  Допаѓања:
  70.596
  Пол:
  Женски
  МИ недостига татко ми , кој е одамна починат. МИ недостига да ми дојде во сон како некогаш и да ми даде некој совет, знам дека не е тоа тој си правам муабет сама со себе, но барем наредниот ден ми е подобро. ;(
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Мило,многу ми е жал за татко ти навистина :( :(

  Ми недостига убавиот живот кој го имав пред една година... ;(
   
  На UnknownLadyDi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.324
  ми недостига летото пред две години ова време...се беше поинаку
   
 11. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  23
  Ми недостига една другарка ;(

  Ми беше најдобра другарка БУКВАЛНО и се пресели во КАНАДА ;(

  Сега ќе дојде по ДВЕ ДООООЛГИ години и конечно ќе се видиме :inlove: :inlove: :inlove:
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.911
  Ми фалиш тато :) Уште 3 недели само и заедно ќе бидеме :) Те сакам татуле :*
   
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.117
  Допаѓања:
  77.768
  Ми недостига безгрижноста која ја имав пред една деценија. А уште не сум заборвила како изгледаше.
   
  На Hopeful и wildfire им се допаѓа ова.
 14. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  67
  Najmnogu mi nedostiga tato,sekoj den se povece i povece,iako nikogas vece nema da go vidam ;( ;( ;(
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  :( :( ;(
   
 16. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  95
  жал ми е ;(

  мене ми недостига мирниот и безгрижен живот кој го имав до пред некоја година
   
 17. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Ми недостига времето за кое се грижев дали ке ме плукнат на жмурка

  а и мн ми недостига една мн добра другарка ;(
   
  На sunshine93 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  :lol: Е, на убави времиња ме потсети. И мене ми недостигаат.
   
 19. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Ми недостига вемето пред 3 години...И ми недостига баба ми, која ми беше како мајка (како мала многу сум бегала од рацете од мајка ми за да ме држи в раце баба ми :) )
   
 20. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Ми недостига тато премногу ;( Многу ми е тешко што никогаш веќе нема да го видам, 4 години без него претешко е, како вчера да беше ;( секогаш кога мислам на него плачам. Ех да можев да го видам од некаде, да дојде, да ме гушне и да ми викне како што само тој ми викаше и да си поразговараме, да ми даде некој совет и да ми каже колку се гордее со мене како што сеогаш ми кажуваше. Уште не можам да верувам дека го нема и дека никогаш нема да го видам, ама знам дека некаде од горе ме гледа и ме чува ;( Жал ми е и за другите форумџики кои ги изгубиле своите татковци ;( :(
   
  На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.