1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А-точка

Дискусија во 'Секс' започната од dijana2222, 4 јуни 2021.

 1. dijana2222

  dijana2222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2021
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Има една зона во вагината која не е позната колку Г точката па ме интересираат ваши искуства. Се вика така поради делот Anterior Fornix кој е малиот џеб помеѓу вратот на матката и предниот ѕид на вагината и се наоѓа доста длабоко и не е секогаш лесно достапна. Има на интернет некои информации но не доволно. Ја имав откриено оваа точка со дилдо и после тоа имав читано и по други форуми и изгледа и за многу други функционира и според повеќето подобра е и од Г точката. Може да се види лесно каде е Anterior Fornix според сликите на интернет па можеби тоа би ви помогнало да ја препознаете. :)
   
  На diskreten32, WildMk, Antony6173 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.830
  Допаѓања:
  208.973
  Прв пат слушам за ова, ама најдов одма на интернет 'долгометражно' објаснување.

  Кој сака да прочита, еве ви линк
   
  На edna_malecka и dijana2222 им се допаѓа ова.
 3. dijana2222

  dijana2222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2021
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Ја имав видено оваа статија ама тоа е практично само тоа. Во споредба со Г точката има 100 пати помалку информации и дискусија. :|
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  10.763
  Пол:
  Женски
  Прв пат у живот да се заинтересирам за да преведам нешто целосно.


  Треба да се проба.
  Ќе пробам ќе видам и ќе ви кажам. :D
   
  На Ygritte, t.a.m, _Naumche_ и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Dimi_

  Dimi_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2020
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Машки
  Алфабет точки.

  Бог да чува.
   
 6. dijana2222

  dijana2222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2021
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Демек машките немаат П-точка
   
 7. ayton

  ayton Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2021
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Машки
  Koja P koja A ziti boga
   
  На quattro му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dijana2222

  dijana2222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2021
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Простатата. За повеќето машки најсензитивна точка.
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ayton

  ayton Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2021
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Машки
  mlad sum ne se razbiram:$:$
   
 10. dijana2222

  dijana2222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2021
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  епа таман да научиш
   
 11. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.036
  Допаѓања:
  38.009
  Пол:
  Женски
  Уште една точка која успешно ќе ја промашувате.:D
   
  На GoodGirl89, christinnn, DarkStormm и 9 други им се допаѓа ова.
 12. dijana2222

  dijana2222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2021
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  таа повеќето не би ја ни стигнале
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 13. GoodnightMoon

  GoodnightMoon Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Не ти го разбирам ова, како не би ја стигнале?
   
 14. quattro

  quattro Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2020
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.351
  Пол:
  Машки
  Сето доктори и научници во државава.
   
 15. dijana2222

  dijana2222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2021
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  доста длабоко е, скроз на крајот
   
  На Arjanit2021 и Antony6173 им се допаѓа ова.
 16. GoodnightMoon

  GoodnightMoon Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  За колку сантиметри точно зборуваме? :D
   
 17. dijana2222

  dijana2222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2021
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Кај повеќето женски барем 17-18. Кај некои можеби и 15-16 би успеале.
   
  На Antony6173 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.157
  Допаѓања:
  129.112
  Пол:
  Женски
  Посебен момент ми се коментарите на машките членови на темава. It's okay honey, посекако не не задоволвате, нормално е дека се глупости, шо се не ќе измислиме, се саде доктори и сл. :D

  На темава, абер немам шо е ова. Се осеќам како да пропуштам шо не го знам и ептен имам желба да прочепкам. Онлајн де. Да сфатам шо е. :D
   
  На Arjanit2021, Bozica1980, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
 19. dijana2222

  dijana2222 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2021
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Па затоа постои дилдо. :D
   
  На NAJROBI му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Saren petel

  Saren petel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Машки
  А и тие што се понадарени можат да го пружат тоа задоволство