1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А што кога те манипулираат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Infarkt4e, 22 септември 2016.

 1. Infarkt4e

  Infarkt4e Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Дали навистина постоело и домашно манипулирање-Не ми се веруваше-се до пред 2 години пред да се омажам-Имено мажот ми е супер личност но неговите се хаос.Мајка му е со мозочен удар и е во постела а пак сестра му е алипна - јас ги жалам и им ја разбирам болеста но -проблемот е во тоа што живееме во заедница со девер и јатрва кои ги земаат сите пари од старите за нас нема ништо а ние сме принудени да се грижиме за нив баш затоа што тие ги плаќаат сметките домашни ама не само за нас и за другите а деверот и јатрвата не работат ништо по дома јас ги вршам сите работи едноставно ме претворија во слугинка а исто така имам и 1 годишно бебе за кое немам помош и кај имам бебе плус да готвам да чистам да перам за 8 души секојдневно неможам немам време да се посветам на мојот живот и моите потреби на мажот и на детето тие ме притискаат цело време - мажот ми неќе да се дели ама и јас неможам веќе вака - што да правам -давајте совет-а инаку сум мажена Грција што е плус проблем бидејќи знаете колку се сакани Македонците таму и низ кои тортури имам поминато - да знаев дека ке биде така немаше ни да заминам таму ама се случи од мала услуга да им помогнам ми се натоварија сите на грб и плус ме уценуваат со детето демек ако не сум добра домаќинка ке ме избркале и ке ми го земеле детето зашто ние во мк сме сиромашни и не ке сум можела да го гледам -Ве молам за совет - Вистина ќе ме удри инфаркт
   
 2. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.070
  Допаѓања:
  152.129
  Пол:
  Женски
  Devero ti veli vaka za deteto?
  So veli mazot?
   
  На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.781
  Пол:
  Женски
  Добра домаќинка не значи слугинка така да им кажеш. Ние сме на леб и сол овде во Македонија ама ќе имаш мир, а не да ме уценува некој за детето. Не би ти го пишала ова ама за дете и со дете ќе те уценува, нече мочи ове ночи. Земи го маж ти да те носи на гости кај твоите и седни го лепо фино и кажи му кое каде е. И мен етака нешто слично ми викаа ама маж ми не беше тука инаку што ќе гукнеа мало сутра. Мирното јагне од 10 мајки цица ама оди курбан, а лудото ни од својата е, нема пристап до мене и не јагне волк што не смеат на 100 метри да му се приближат сум. И кажи му на тој маж ти, има од таму тамошна алиментација да плаќа ако не се освести. Пепелашка ќе им бидеш ајде, де, на улица те најдоа.
   
  На Love...music, Victorian, ♡BuBaLe♡ и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Infarkt4e

  Infarkt4e Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Вели свекрвава а деверот и јатрвата се однесуваат демек тие плаќале т. е. не издржувале они а мојов не вели ништо тој само ке излезе од дома и ми вели да не се грижам ке се средело ама помина еве 2ра година и пак истото :(
   
 5. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.781
  Пол:
  Женски
  Пакувај парталите од таму со маж ти за да се среди инаку отидоа и твоите и неговите нерви јабана. И не жали никого, зш тие утре ќе те средат.
   
  На Love...music и Infarkt4e им се допаѓа ова.
 6. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  Тешко тебе богами слугинка но тука мажотти треба да застани, а ако ти се закануваат за детето , со два збора пресечи ги, ти го роди и нема да дозволиш да ти го земат, деверти ако нема дете а тие ти го зборуваат тоа речи им - женатти нека е способна нека ти роди, за моето дете од каде ти право да кажуваш?

  видов свекрвата велела, епа сепак ќе си стоиш да не те замара тоа етвое дете и речи и другата снаа нека ти роди па нејзе замараја со тие муабети не мене, за моето дете не планирам да трошам време на муабет или отиди си од таму
   
  На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Infarkt4e

  Infarkt4e Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Баш сега ви пишувам во мк сум со него денес ке се враќаме таму и он пак со она ке се среди јас му реков само ако не се среди си одам и вистина така ќе биде сакав само да чујам и мислење од др. луѓе а инаку тоа ќе му биде ако не мисли да се опамети
   
 8. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.781
  Пол:
  Женски
  Да е кретен маж ти, читам по се изгледа не е, само е изгубен германец што не знае да пресече. Се знае, девојка кога ќе се омажи мажот и децата таму се на прво место, исто е и за мажите. Нека исече додека не ти се смачило па, после сите тројца да страдате за глуперди.
   
  На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  Чим отидиш ваљда пак ќе има следна ситуација и дуритогаш нема да можеш да си отидеш, седи си тука кај што и не се замарај речи му оди ти среди па ќе дојдам неможам да се расправам сотвоите
   
  На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Infarkt4e

  Infarkt4e Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Тоа е тоа ви благодарам многу за тоа што се потрудивте да ми помогнете ова е голема поддршка за мене па ќе ви пишам да ви кажам што имам направено <3
   
  На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Infarkt4e

  Infarkt4e Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Ехе и тоа пробав затоа еден месец седевме тука ништо туку ќ
  ќе одам па не е прв пат? Ама дека ке е последен секако
   
 12. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.753
  Пол:
  Женски
  Прочитана приказна седи сии трписи
   
  На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Infarkt4e

  Infarkt4e Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Знаеш јас на оваа тема толку размислував па дури те прават да имаш чувство на вина зш да не прифатиш да ги гледаш а како сите да живеат еден да умира ми беше потешко дур расчистам со себеси а сега како ќе прават така ќе им биде а за детето не се плашам си имам и мк државјанство па ако е потребно од мк ќе си го барам ако не ми го дадат таму
   
 14. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.781
  Пол:
  Женски
  Да се надеваме нема да дојде до тоа, нема зш да има чувство на вина, кога нешто даваш и не се цени и вреднува тоа, не давај веќе, сечи инаку на главата ќе ти се качат и пак нема да чиниш. Се решава твоето, лошо е со мажот да имаш проблеми и од него да се проблемите, а ова ќе се реши само застани цврсто и маж ти да пресече, ќе биде добро.
   
  На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Си се омажила со цел да се куртулиш од сиромаштија. Што очекуваше дека ќе ти тече мед и млеко ? Сите во странство што се мажат мислат дека е полесно, ама воопшто не е.
  Јас мислам дека ако не сакаш да се вратиш во МК треба да си ќутиш и да чекаш да си починат луѓето, само така мир ќе си имаш. Залудно го притискаш сопругот и тој не знае главата каде му е со болни луѓе дома
   
  На anakonda88 и Infarkt4e им се допаѓа ова.
 16. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.781
  Пол:
  Женски
  Боже, боже (facepalm) каде прочита дека се омажила да се куртули од сиромаштија ? само да се каже нешто цццц се омажила свесна дека има некого таму в кревет и се омажла да се куртули ??? А, бе бог да чува. :beer:
   
  На crimson, eloves, ku4ence и 6 други им се допаѓа ова.
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Па на крајот на постот пишала дека во МК нејзините се сиромашни, изгледа не читаш ти убаво, боже боже баш :)
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  4.781
  Пол:
  Женски
  А сирмоаштија ти знаеш што е, а што е да имаш дома човек в кревет ? Прашај кого сакаш што ќе одбере па, дојди да разговараме. Пишала жената дека има проблем и се јавуваат "паметни" да се докажат, мизерно. Кога ќе се омажиш и ќе наидеш на проблем запејси ја што ти се чинеше кога се мажеше, детска работа. Па, уште у странство се омажила ххаха а то аГрција, држава пред колапс хахаххаха
   
  На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Вака сега јас разбрав дека живее со мажот и во Грција и дека таму се тие што се болни, а не во МК. Такви проблеми или ќе си ги трпи или со бебето во МК поинаку нема
   
  На anakonda88 и Infarkt4e им се допаѓа ова.
 20. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Свекрва ти е стара и болна, затоа така ти зборува. Не би требало нејзините закани да ги сфаќаш сериозно.
   
  На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.