Бавно ритмично сексуално уживање!

Дискусија во 'Секс' започната од karenin, 14 октомври 2013.

 1. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.160
  Колку целосно им се препуштаме на сите чувства додека имаме секс?

  Доколку трагаме по возвишено спојување со партнерот потребни ни се бавни ритмични движења кои ќе ни дозволат да ја осетиме сета флуидност која ја носи таквиот момент. Некои сметаат дека со ваков секс можеме да стигнеме до подолг и појак оргазам.

  Значи тука не говорам за временската определеност на сексуалниот чин. Туку за тоа каков сексуален ритам повеќе ве задоволува, бавен или побрз, а може и комбинирачки.

  Колку вашите партнери се трпеливи за изведување на ваквите slow движења?
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Ние со партнерот си практикуваме поспоро, и на него му е така убаво и навистина е возбудливо, само ако ептен сум "збесната" некогаш сама го терам да убрза. :lol:
   
  На Animali и buci1234567 им се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.435
  Допаѓања:
  6.270
  Споро поубаво, грубо не сакам...
   
 4. Tikvice

  Tikvice Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Бавно и незно е убаво ама брзо и грубо ме излудува :D
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bibi23

  bibi23 Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  зависи од расположение ;) и двете ме возбудуваат :$
   
  На CrnceSK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Машки
  Сакам побрзо,но не грубо.
  Значи кога ќе почне побрзо и побрзо повеќе ме возбудува,ме излудува.
  Ахх :$
   
  На martine му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  569
  Ние сме ко зајци. :D Нема бавно кај нас.. :lol:
   
  На j......s и veren им се допаѓа ова.
 8. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.350
  Допаѓања:
  3.506
  Пол:
  Женски
  Повеќе сум за брзо и диво. Некако повеќе се осеќа страста. Има и денови кога сакам споро, романтично, нежно ама ретки се таквите денови :D
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.874
  Допаѓања:
  55.320
  Пол:
  Женски
  Таквите движења ги сака и тој ги сакам и јас. Посебно е кога полека го чувствувам и него и топлината која се ствара. Прво одиме брзо, но успоруваме, едноставно мора, за поголемо уживање.
   
 10. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Ги сакам и двете...
  Бавно и нежно е ок,ама брзо и диво ме излудува ;)
   
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.900
  Пол:
  Женски
  Јас сум повеќе за бавно и нежно уствари зависи кога како, некогаш бавно и нежно, некогаш. побрзо и диво
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  5.588
  Пол:
  Женски
  зависи кога како.. И двете ги практикуваме. На крај најчесто забрзува, или кога чувствува дека ќе свршам :$ А и мене така ми е појако:)
   
  На traveler и huntelaar им се допаѓа ова.
 13. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.199
  Зависи од ситуацијата,некогаш сакам нежно бавно,а некогаш брзо и диво :D
   
  На Umbrella22 и traveler им се допаѓа ова.
 14. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.277
  Пол:
  Машки
  Koga i vo najjakoto od seksot bi mozel da se primeni ritam koj e poblizu do bavno otkolku do brzo..koga se stegaat muskulite,koga se stega vilicata,koga se grebe po carsavite..koga e najdlaboko,najcvrst vo najdobra forma,,koga ti doaga i mu doaga i namesto da se ispukate so brz ritam..da se primeni onoj pobavniot..te drzi cvrsto ne davajki ti da se dvizis so brz ritam..ti svrsuvas a on bavno ti navleguva..prosto da se naezis...
   
  На didisi и jagoda1979 им се допаѓа ова.
 15. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  Најубаво е комбинирано, да се почне бавно и темпото да се забрзува.
  Јас се возбудувам на брзо темпо, но не сакам брзо темпо ако цел ден сум била нерасположена.
   
  На zokipoki.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.665
  Допаѓања:
  10.575
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаше премногу сексот се додека не го открив бавниот секс.:inlove:Предобро е :devil::angel:
   
  На invisible23, didisi, LoneWolfGuy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.747
  Пол:
  Машки
  Магијата се состои во умешноста на комбинирање на ритмовите, интензитетот и сензибилитетот!
   
  На twilight123, didisi и Oscar Lady им се допаѓа ова.
 18. me again

  me again Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Машки
  A so ima podobro od dobar ritam i mnogu cuvstva..mmmm
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  10.385
  Допаѓања:
  122.197
  Пол:
  Женски
  Не поштуем бавно. Сакам брзо, долго и диво. :D
   
  На makedon81, Nenadskopje, Hristov и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Nenadskopje

  Nenadskopje Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2020
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Машки
  Предигра
  Страст
  Лудост
  Нежност
  Менување пози
  Бавно
  Па на крај јако и грубо