1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакшиш за послугата

Дискусија во 'Свадба' започната од Goldeneye, 26 август 2013.

 1. Goldeneye

  Goldeneye Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  28
  Дали, и колку се остава бакшиш за келнерите на крајот на вечерта?

  Колку сте оставиле вие?


  *** Ако има вакви информации во др. тема, извинете :) и ве молам линкче.
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам дека се остава бакшиш на келнерите.
   
 3. Goldeneye

  Goldeneye Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  28
  па затоа прашав *Дали* се остава :)

  Мислам дека би било фино да им се даде нешто за напорната работа :)
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Зошто да им се даде бакшиш. Тие се платени за да служат.
   
 5. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
  јас оставам кога сум задоволна нормално и тоа се движи од 20 до 50 денари од прилика. задоволство ми е и се чуствувам убаво, не чуствувам обврска да оставам едноставно така сакам.

  ова мислите за на свадба ? ауу ја грешка сум разбрала изгледа не видов дека темава е во свадби. ако се работи за на свадба не, не се остава и не сум видела некој да остави бакшиш до сега.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  4.390
  Подобро почастете ги пред да почне свадбата за да имате подобра услуга :)
   
  На feminium и tessie им се допаѓа ова.
 7. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  онака можда да, ама на свадба мислам дека не би требало, вие плаќате хотел(порции што и да е) во тоа е пресметана платата на келнерите,затоа сметам дека јас со тоа што ќе го платам хотелот веќе сум им платила на келнерите :?: :?:
   
 8. Goldeneye

  Goldeneye Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  28

  Ќе се изненадиш колку ресторани нередовно и нефер ги плаќаат своите келнери, а тие се оние од кои, искрено зависи целата работа.

  Јас им оставив по една добра банкнота на крајот на вечерта затоа што бев презадоволна од нив и знам колку е мачно. Не знаете колку беа благодарни.
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.