1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Балканска приспивна песна (Balkan Ninnisi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Savo, 26 мај 2022.

 1. Savo

  Savo Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2022
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Машки
  На marchi-cool, dafe993, Mommyysk и 4 други им се допаѓа ова.
 2. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.333
  Допаѓања:
  119.575
  Пол:
  Женски
  Добра актерска екипа.Се надевам дека ќе вреди серијава.
   
  На @ceci11, Savo и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  1.580
  Како да го најдам чочекот од најавата првата музика?
   
 4. _beautyy_

  _beautyy_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2021
  Пораки:
  713
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно продолжувам да ја гледам.
   
 5. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Сфаќам дека некој не сака турски серии ,ама во оваа серија ќе ги видите убавините на Македонија,на Скопје. Така да топло ви препорачувам да ја гледате.
   
  На _beautyy_, Savo и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  5.719
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се емитува кај нас? Или онлајн некаде да се гледа?
   
 7. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Уште не се емитувала во Турција. Почекај. Кога ќе се емитува во Турција ,групи на Фејсбук ќе ја преведуваат(српски превод). Кога ќе ја стават првата епизода со превод, јас линкот ќе го пратам тука.
   
  На Regina.Phalange, marchi-cool, Snowflake99 и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Mommyysk

  Mommyysk Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2021
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Само што почна најавната шпица, се наежив. Камени мост, плоштад = Скопје :l:
   
  На _beautyy_, Mateja.Mat и @ceci11 им се допаѓа ова.
 9. Mateja.Mat

  Mateja.Mat Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2022
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Искрено се надевам дека ќе ја откупи некој од нашиве Тв канали.
   
  На _beautyy_, Amelia и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Подобро ќе е ако ја откупи Сител,
   
  На AngelSky му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.734
  Допаѓања:
  52.528
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda, 24.07 и Antolinaa им се допаѓа ова.
 12. Adorabela

  Adorabela Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  1.014
  Допаѓања:
  2.069
  Пол:
  Женски
  Ima najava koga kje pochne serijava?
   
 13. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Една серија прави финале на 15.06 па можно е серијата да започне да се емитува од 22.06
   
  На mssuniquee и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Сега го видов , леле колку ми е мило за серијата. Само да не ја завршат порано заради слаб рејтинг.
   
  На mssuniquee и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. Mateja.Mat

  Mateja.Mat Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2022
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Ретко скоро ич не ги укинуваат сериите заради рејтинг на TRT.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fantasy33

  Fantasy33 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  766
  Допаѓања:
  2.026
  Пол:
  Женски
  Нели сега почнаа да ја снимаат, зарем ќе завршат толку брзо?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Ако е слаб рејтингот, и после 4 епизоди ќе заврши(као Şeref sözü)
   
  На Fantasy33 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.225
  Допаѓања:
  31.072
  Пол:
  Женски
  Не сум некој голем фан на турските серии иако неколку до сега ме заинтересирале. Би и дала шанса, баш затоа што е кај нас снимана. Не ми се допаѓа тоа што по се изгледа ќе биде од оној лабав хумористичен карактер каде од многу глупирање понекогаш и досадни стануваат. Се надевам грешам, повеќе ги сакам оние со сериозна тематика.
   
 19. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  4.252
  Допаѓања:
  19.267
  Пол:
  Женски
  Ме интересира само бидејќи актериве се Турци од Турција не од овде дали актерката која ќе ја глуми Јована и нејзиното семејство ќе зборуваат Македонски или ќе го синхронизираат тој дел.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. @ceci11

  @ceci11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека ќе зборуваат македонски, сигурно ќе зборуваат турски ама чудно ќе зборуваат
   
  На _beautyy_, Mateja.Mat и cresa-jagoda им се допаѓа ова.