1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Балкан бенд (Сител Тв)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Umbrella22, 2 март 2013.

 1. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Дечки гледате ли Балкан бенд, мене на почетокот многу ме нервираше, ама сега ја обожавам серијава
  омилени лик ми е Џоконда, мислам дека е една од најдобрите хумористични серии во нашата држава.
  Се емитува
  Од Понеделник до Петок во 01:40 часот

  Балкан Бенд е откачен феминизиран музички секрет, кој е ангажиран да свири во типична балканска крчма. А балканска крчма не е англиски паб ниту француско бистро, туку е универзитет, парламент и втор дом.
  Балкан Бенд е македонска комичарска репрезентација

  Овде се добро познатите актерки
  Гоца-Гоце Тодоровски
  Благојка-Благоја Чоревски
  Дада-Владимир Ангеловски
  Ванеса-Ванчо Петрушевски
  Џоконда-Ѓокица Лукаревски
  Маца-Димче Мешковски
  Унџелина-Емин Унџел
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Сум ја гледала оваа хумористична емисија кога се емитуваше во 2010-та година за првпат на Тв,,Сител,, и многу ми беше смешна,забавна и интересна бидејќи глумците се облечени и се однесуваат како жени,а всушност мажи се,а исто така и хумористичната емисија ,,Хихируку,, којашто е режирана од Иван Карадак исто како и ,,Балкан бенд,, ми е многу омилена и го има истиот хумор и истите песни како и во ,,Балкан бенд,,8):clap::rofl::rofl::rofl:И сега ја даваат повторно на ,,Сител2,, и пак почнав да ја гледам за да се потсетам како било и за да се изнасмеам убаво!:rofl::rofl:Секоја чест!(y)Навистина смешна,интересна и забавна емисија и затоа ќе продолжам да си ја гледам и понатаму секогаш кога ќе можам за да се изнасмеам и забавувам убаво со оригиналниот и уникатен хумор на нашите талентирани и реномирани хумористични актери!:hug::l:
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
  Ја имам гледано серијава. Интересна е. Со таква актерска екипа мора да биде одлична серијата.