1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам новост за......

Дискусија во 'Форумски игри' започната од levely, 26 мај 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  Оваа тема е слична како ,,Најди ја сликата'' каде може да побараме каква слика сакаме.Во оваа тема наместо слика би барале новости за некоја позната личност.Eве на пример јас барам новост за Џастин Бибер и форумчџуката после мене би истражува на интернет и би напишала на пример : На џастин бибер неодамна му излезе новиот сингл boyfriend.... И откако ќе ја напише новоста тогаш таа бара новост од форумџуката после неа.....Eве да почнам јас.

  Барам новост за Kим Кардашијан


  ако темава е глупа слободно канта
   
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Не е глупа-ама малце е тешка. :?:
   
 3. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
 4. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Ким Кардашијан е на диета.
  Барам новост за Inna
   
 5. justinbieberzz

  justinbieberzz Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  4
  Inna последно имала концерт во Романија.
  Барам новост за Џастин Бибер
   
 6. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.406
  Допаѓања:
  2.170
  Пол:
  Женски
  Има можност Џастин да му биде кум на неговиот менаџер Скутер.
  Барам новост за Селена Гомез.
   
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  22 Juli 1992 e rodena
  Baram novost za One Direction :)
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.321
  Допаѓања:
  58.199
  Пол:
  Женски
  Имаат нова песна

  Исто така никаква како и останатите.

  Барам новост за Iron Maiden.
   
 9. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.029
  Допаѓања:
  5.974
  Пол:
  Женски
  бендот е формиран од Ств Харис, кој пред тоа бил член и на Gypsy's Kiss и Smiler.

  Барам информација за Џорџ Клуни
   
 10. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Слави прва годишнина од брак деновиве.


  Барам новост за Памела Андерсон
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.321
  Допаѓања:
  58.199
  Пол:
  Женски
  Јас мислам треба новост да се напише а не информација од пред година, две, три или факт за формирање на група или роденден на некој.