1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам работа за летниов период

Дискусија во 'Барање работа' започната од StefiNikola, 3 мај 2011.

  1. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Барам сезонска работа(било каква) имам 18 години и имам искуство само како келнерка и шанкерка. Доколку има некој понуда за работа нека ми пише во ЛП
    ОДНАПРЕД ФАЛА :inlove:
     
    На Macika21, srcekrsacka и mime87 им се допаѓа ова.
  2. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    И јас би сакала да работам летово пак. Лани работев во мојот град во салон за мебел како продавачка и супер ми дојдоа паричките. Оваа година би сакале со дечко ми да работиме на некој шанк во Охрид. Пишав и во темата Работа во Охрид, ама уште ништо нема :worried:
     
  3. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Јас имам 16 години и сакам да најдам работа за летниот период ама никако неможам да најдам :?: И минатата година барав ама незнам каде да барам таква работа :?: А сум слушнала дека има многу лица кои работат преку лето и што немаат 18 год :!:
     
  4. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    И јас сум во потрага по работа за летово, не од причини што не сум финансиски задоволена туку сакам да го пополнам слободното време и да го искористам, да стекнам некоја работна навика.
    Па некако не знам дали би можела да најдам работа на 15год, ама сигурно би волонтирала!
     
  5. Missy16

    Missy16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    17
    i ja sakam da rabotam negde za vreme na letniot period ,nemam problemi so pari moite imaat ama ja sakam svoi da zarabotam zs znam deka so moja pot sum gi zarabotila i ke gi cenam a ne vaka da gi rasfrlam za sve i svasta i da gi gubam samo (ako najdete pari na ulica sigurno se moi ) hahaha :lol:
     
  6. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Јас минатото лето имав 17години и едвај најдов работа, страв им е да не наиде инспекција. Барајте работа во кафичиве низ ГТЦ ако сте за келнерка.
     
  7. EdithPiaf

    EdithPiaf Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    74
    Мали се шансите дека ке те осигураат и да имаш над 18 зашто си само за 3 месеци така да не знам зашто би имало проблем ако имате 17 или 18. ако дојде инспекција ке ги казни заради осигурување.
     
  8. yourflower

    yourflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Studentka sum na informatika vo bitola....navistina mi treba sezonska rabota za letniot period...ako znaete nekoj sto nudi rabota za studenti...ke vi bidam mn blagodarna :)

    [mod-kirilica:2zl88543][/mod-kirilica:2zl88543]
     
  9. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Можам да ви кажам агенција за работа преку летниот период ама во Германија.
    Ако некој сака, 3 месеца се работе, со студенти се живее, се зима плата 6,63 евра од саат, и супер си поминуваш ем се прошеташ ем си заработеш
    Јас бев лани летото и супер беше :)
     
    На Twinkles и Doozy им се допаѓа ова.
  10. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Здраво на сите форумџикиии :D :D :D
    Јас, како и многу други се надевам, бараат некоја летна работа, по можност да биде во нашата ни мила Македонија :)
    Не би ја исфрлила можноста за Грција, Хрватска, Црна Гора итн (доколку тоа би им помогнало на некои други форумџики, бидејќи јас летово не сум баш толку слободна да заминам некаде далеку )..
    Ајде сега сите малку помош и споделете некој сајт за некоја агенција која нуди вакви работи низ земјава ;)
    Поздрав :angel:
     
  11. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    И јас барам работа летово во мојот град т.е во Прилеп ако има некој информации слободно нека пиши л.п.
    по можност од 22 јуни да се почнува на работа но и не мора .
    поздрав и фала однапред :*
     
  12. Bibko

    Bibko Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    41
    Девојки јас можам да ви дадам предлог како да заработите некој денар за летово, а тоа е да бидете дистрибутери за Амазон, не е ништо страшно и тешко, значи не се потрепни некои доплнителни квалификации а заработувачката може да биде солидна.Ако сакате повеќе информации пишете ми лична порака
     
  13. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Доколку има заинтересирана девојка за депилација во салон нека ми пише ЛП... :)
     
  14. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Не си слушнала погрешно...Јас имам 14 па работам....
     
    На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546

    А каде да најдам пригодна работа за мене?Мислам барам на нетот огласувам но ништо..А во Струмица не сум видела дека примат под 18 год...Сите што имат фирми и продавници си вработуват нивни блиски :?:
     
  16. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    И јас барам работа за летниов период, ако има некој некоја информација за во Велес нека пише или тука или лп :)
     
  17. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    и јас барам работа за летниов период и ми е потребана многу за во охрид што и да е норнамлно пристојна раб...ако знаете нешто ве молам да ми пише л.п фалаа
     
  18. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
  19. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    каде, кој салон ? :)
     
  20. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    Јас сакам нешто од крајот на јули да најдам во ск, ама имам лошо искуство како келнерка и шанкерка, па сакам некоја друга работа... ако имате некој предлог пишете тука.. фала :*