Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам работа за летниов период

Дискусија во 'Барање работа' започната од StefiNikola, 3 мај 2011.

 1. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  Барам сезонска работа(било каква) имам 18 години и имам искуство само како келнерка и шанкерка. Доколку има некој понуда за работа нека ми пише во ЛП
  ОДНАПРЕД ФАЛА :inlove:
   
  На Macika21, srcekrsacka и mime87 им се допаѓа ова.
 2. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.150
  Допаѓања:
  21.317
  Пол:
  Женски
  И јас би сакала да работам летово пак. Лани работев во мојот град во салон за мебел како продавачка и супер ми дојдоа паричките. Оваа година би сакале со дечко ми да работиме на некој шанк во Охрид. Пишав и во темата Работа во Охрид, ама уште ништо нема :worried:
   
 3. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Јас имам 16 години и сакам да најдам работа за летниот период ама никако неможам да најдам :?: И минатата година барав ама незнам каде да барам таква работа :?: А сум слушнала дека има многу лица кои работат преку лето и што немаат 18 год :!:
   
 4. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  И јас сум во потрага по работа за летово, не од причини што не сум финансиски задоволена туку сакам да го пополнам слободното време и да го искористам, да стекнам некоја работна навика.
  Па некако не знам дали би можела да најдам работа на 15год, ама сигурно би волонтирала!
   
 5. Missy16

  Missy16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  17
  i ja sakam da rabotam negde za vreme na letniot period ,nemam problemi so pari moite imaat ama ja sakam svoi da zarabotam zs znam deka so moja pot sum gi zarabotila i ke gi cenam a ne vaka da gi rasfrlam za sve i svasta i da gi gubam samo (ako najdete pari na ulica sigurno se moi ) hahaha :lol:
   
 6. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  Јас минатото лето имав 17години и едвај најдов работа, страв им е да не наиде инспекција. Барајте работа во кафичиве низ ГТЦ ако сте за келнерка.
   
 7. EdithPiaf

  EdithPiaf Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  73
  Мали се шансите дека ке те осигураат и да имаш над 18 зашто си само за 3 месеци така да не знам зашто би имало проблем ако имате 17 или 18. ако дојде инспекција ке ги казни заради осигурување.
   
 8. yourflower

  yourflower Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Studentka sum na informatika vo bitola....navistina mi treba sezonska rabota za letniot period...ako znaete nekoj sto nudi rabota za studenti...ke vi bidam mn blagodarna :)

  [mod-kirilica:2zl88543][/mod-kirilica:2zl88543]
   
 9. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Можам да ви кажам агенција за работа преку летниот период ама во Германија.
  Ако некој сака, 3 месеца се работе, со студенти се живее, се зима плата 6,63 евра од саат, и супер си поминуваш ем се прошеташ ем си заработеш
  Јас бев лани летото и супер беше :)
   
  На Twinkles и Doozy им се допаѓа ова.
 10. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.741
  Здраво на сите форумџикиии :D :D :D
  Јас, како и многу други се надевам, бараат некоја летна работа, по можност да биде во нашата ни мила Македонија :)
  Не би ја исфрлила можноста за Грција, Хрватска, Црна Гора итн (доколку тоа би им помогнало на некои други форумџики, бидејќи јас летово не сум баш толку слободна да заминам некаде далеку )..
  Ајде сега сите малку помош и споделете некој сајт за некоја агенција која нуди вакви работи низ земјава ;)
  Поздрав :angel:
   
 11. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.191
  Допаѓања:
  8.421
  И јас барам работа летово во мојот град т.е во Прилеп ако има некој информации слободно нека пиши л.п.
  по можност од 22 јуни да се почнува на работа но и не мора .
  поздрав и фала однапред :*
   
 12. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  41
  Девојки јас можам да ви дадам предлог како да заработите некој денар за летово, а тоа е да бидете дистрибутери за Амазон, не е ништо страшно и тешко, значи не се потрепни некои доплнителни квалификации а заработувачката може да биде солидна.Ако сакате повеќе информации пишете ми лична порака
   
 13. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  19
  Доколку има заинтересирана девојка за депилација во салон нека ми пише ЛП... :)
   
 14. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Не си слушнала погрешно...Јас имам 14 па работам....
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546

  А каде да најдам пригодна работа за мене?Мислам барам на нетот огласувам но ништо..А во Струмица не сум видела дека примат под 18 год...Сите што имат фирми и продавници си вработуват нивни блиски :?:
   
 16. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  И јас барам работа за летниов период, ако има некој некоја информација за во Велес нека пише или тука или лп :)
   
 17. candygirl

  candygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  99
  и јас барам работа за летниов период и ми е потребана многу за во охрид што и да е норнамлно пристојна раб...ако знаете нешто ве молам да ми пише л.п фалаа
   
 18. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
 19. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.658
  Пол:
  Женски
  каде, кој салон ? :)
   
 20. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  199
  Јас сакам нешто од крајот на јули да најдам во ск, ама имам лошо искуство како келнерка и шанкерка, па сакам некоја друга работа... ако имате некој предлог пишете тука.. фала :*