Барам човек за уредување во стан (столар)

Дискусија во 'Дом' започната од kelebeim***, 19 ноември 2015.

 1. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите! :)
  Најпрво, знам дека е смешен насловов, ама не знаев како да ја крстам темава:) Второ столар е може најблиску до тоа што барам. Или може има друго име sorry не знам :/

  Значи, ми треба препорака на некој што сте задоволни, ви правел по дома шанк, сандаче за чевли, наткасни итн. Не можам асален да најдам во Скопјево, од двајца сум разочарана, па решив овде да прашам:)

  Ве молам за добра препорака пишете ми. Фалаа:inlove:
   
 2. ModernMuse

  ModernMuse Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Еве јас имам искуство од скоро, уствари сеуште соработувам со дечково кој ми ја направи столаријата за целиот стан и сум презадоволна. Значи од кујна, изведена од медијапан и преубава работна плоча, до тв-комода, плакар, наткасни и елемент за во тоалетот. Се што е досега изработено е поубаво од очекуваното и работи прилично брзо. Ако сакаш ќе ти пишам бројче во ЛП:)
   
  На Височка, VladeMila и kelebeim*** им се допаѓа ова.
 3. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски

  Eii super:) cim si zadovolna pisi mi brojce i ime. Jas ne ubavo iskustvo imam od mnogu bavni i bez idei luge. I eve 7 meseci sum bez sandace za cevli:|

  Duri i ako ne ti e tesko i ako sakas moze nekoe slikce da mi pratis cisto da vidam. Fala ti
   
 4. Viki693

  Viki693 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  581
  Пол:
  Женски
  пиши ми и мене бројче и сликче :)
   
 5. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Pisi mi brojce od covekot :)
   
 6. Enni545

  Enni545 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Јас би сакла да ти помогнам, амма од Гевгелија сме. Мојот сопруг му е тоа професија го работи со години и е прилично ефтин.Ке ти пратам слики ако сакаш од мебелот. Пиши ако не си најде друг мајстор:)
   
  На VladeMila му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Se snajdov zasega, za ponatamu ako treba nesto ke ti pisam
  Tnx ;)
   
 8. bella12

  bella12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  6.130
  Пол:
  Женски
  @Enni545 Сакам да те прашам дали изработува плакари што се со лизгачки врати и кревети за во спална соба и ако има фб страна да ми пратиш линк ако може да погледнеме слики.
   
 9. Enni545

  Enni545 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Мила фб бришавме кога се зедовме ама сега ќе ви пратам слики што ги имам во телефон
   
 10. Enni545

  Enni545 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  IMG_20160217_114755.jpg
   
  На Пчела, VladeMila и Petar80 им се допаѓа ова.
 11. Enni545

  Enni545 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  IMG_20160217_114814.jpg
   
  На Пчела, VladeMila и Petar80 им се допаѓа ова.
 12. Enni545

  Enni545 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  IMG_20160217_114854.jpg
   
  На Пчела и VladeMila им се допаѓа ова.
 13. Enni545

  Enni545 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  IMG_20160217_115424.jpg
   
  На Пчела и VladeMila им се допаѓа ова.
 14. Enni545

  Enni545 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  IMG_20160217_115604.jpg
   
  На Пчела и VladeMila им се допаѓа ова.
 15. Enni545

  Enni545 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Изработува и плакари со лизгачки врати, и кревети спални само не работи тапацир. За тоа ги упатува на друг мајстор. Друго од иверица, медијапан и дури од дрво се прави.
   
 16. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.796
  Допаѓања:
  27.292
  Пол:
  Женски
  Споделете искуство и контакти од столари во Скопје. Конкретно треба да правиме кујна и плакари со лизгачки врати. Многу би ми значело некој да сподели искуство. Сакам човекот кој што ќе работи да има искуство и сопствени идеи. Јас отприлика знам што сакам, ама за некои работи не сум сигурна и добро би ми дошла стручна помош.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Jas dolgo barav za istata rabota, i 8 meseci me maftaa Skopjanive. Znaci me zafrknaa da ne recam. A so edniot i boja i se odbravme i go snema covekot, slicno iskustvo i so vtoriot a tretiot preskap bese.
  Site so preporaka bea.
  Po mnogu trcanje i cekanje odluciv za Marija Mebel Pp. Lugevo se mnogu evtini i korektni. Najdi gi na fb.
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Височка

  Височка Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  So transportot kako napravivte?
   
 19. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  765
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  И јас имам топла препорака за еден човек од Прилеп. Ако некој сака нека ми пише ќе сподетем тел. Бр
   
  На Majjja му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Majjja

  Majjja Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Јас би сакала ако може
   
  На Височка му/ѝ се допаѓа ова.