Бебешки влакна

Дискусија во 'Коса' започната од Zaljubena111, 8 јануари 2011.

 1. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619
  Девојки како се справувате со бебешки влакна значи мене ми е многу голем проблем, многу ми сметаа. Ќе ја испеглам косата ќе ги дигнам шишките со шноличка и еве ги тие ми го красат челото :@ . Сум пробала и да ги скратам но си направив уште поголем проблем-почнаа да ми растат повеќе. Ниту со лак за коса, ниту со гел за коса никако не можам да ги направам да не се гледаат. Некое ваше решение за проблемов?

  п.с Не видов ваква тема (ако има право во канта).
   
  На Queen^^ и girl.in.pink.dress им се допаѓа ова.
 2. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Истиот проблем ако некој знае нека каже :( , а јас ја прашав фризерката и таа ми рече никако шишање зошто ке раснеле повеќе :emo:
   
 3. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  И јас ги имам лево и десно од челото. Праат проблем, али никако сечење, тогаш ке биде полошо.. :^) многу ме нервираат :@
   
 4. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  9.162
  Пол:
  Женски
  и јас имам и многу ги мразам . ги правам со лак за коса иако не ги држи долго време
   
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  И јас ги имам ама за разлика од вас многу си ги сакааам и интересни ми се ... :wasntme:

  Инаку не знам дали можат да се отстранат ... :)
   
  На Ubav zivot, Lolo5 и hrcace им се допаѓа ова.
 6. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.441
  Допаѓања:
  2.593
  и јас имам, ама порано имав повеќе сега помалце.. не ми сметат, а тие после некое време ќе пораснат како и другите влакна на косата :D :D
   
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  И јас имам од левата страна на аголот од косата и многу ми пречат понекогаш.Ако некој знае лек,нека го каже одма,тука,веднаш! :D
   
 8. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  И јас имам и многу ги мразам,посебно од левата страна и пред нова година фатив ги издепилирав |( па сеа незнам какви ќе станат :)
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Кога ќе ја фатам косата , не ми се познава дека ушите ми се клемпави од бебешкиве влакна . Па замислете колку ги иам .. И да ми е права косата , секогаш имам некое извртено праменче :D
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  И јас имам, ама си ги сакам :D
   
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Исто и јас имам бебешки влакна,не многу,ама ги има,како антени се :rofl: но не ми сметаат и онака имам полувиткана коса,па и не се приметуваат многу.
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.752
  Допаѓања:
  63.252
  Пол:
  Женски
  Имам многу бебешки влакна, ама не ми пречат. А и имам големо чело, па и залисци, па си покриваат се :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Јас имам многу кај слепоочниците. По правило тука треба да има малку, но јас имам многу. Лек колку што знам за нив не е излезен, имам правено муабет со фризерката и ми рече дека не е возможно целосно да ги прикриеш. На почетокот ми сметаа многу, сега веќе не ни ги забележувам, се навикнав. Имаше една девојка на јутјуб како вешто да се сокријат покажуваше, го барам видеото, но не можам да го најдам. Ако го најдам ќе го постирам.
   
 14. Scorpio93

  Scorpio93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  И јас имав бебешки влакна ама ги издепилирав :)
   
 15. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.536
  И јас имам кај слепоочниците, ама дур не го прочитав твојов пост, ги немав ни забележано. :D

  Имам и по целата линија на косата, ама не ми претставуваат некаков проблем, бидејќи 98% од времето сум со густи шишки. :)
   
 16. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  И јас ги имам, не многу но имам. Како може да ви сметаат, јас дури не ги ни приметувам. И баш слатко ми изгледаат :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  87
  И јас имам бебешки влакна најмногу кај слепоочниците и напред.Кога ги фатам шишките со шнола многу ми се познаваат постојано ми се прчат нагоре :lol:
   
 18. butterfly992

  butterfly992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  22
  Мислам не постои некој кој нема бебешки влакна. Тие се нормална појава. Порано ги мразев и ги кратев со ножици, но еднаш се зафркнав и од немарност си пресеков цел прамен од косата. :lol: Носев стегачи за коса додека не ми потпорасна.
  А сега ги обожавам, многу ми се слатки. Не ми пречат воопшто. Кога почнав да ставам рицинусово масло, тие што тогаш ми беа бебешки, сега ми пораснаа долги како шишки. А сега имам нови. :D
   
 19. House-M.D

  House-M.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Ги имам многу, но исто така имам и виткана коса, па воопшто не ми пречат, дури интересни се ми.
  Не знам со што би можеле да ги отстраните :/
   
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Имам еден куп кај слепоочниците назад над вратот (не знам како поинаку да објаснам :D ) и едно перче точно насредина на челото. И имам права коса, а перчето се витка настрана :lol: И ако патецот ми е налево, тоа е надесно, ако патецот ми е надесно, тоа забегува налево. Нема спас. :D
  Ме нервираат што не можам да ја фатам косата, како со сателити сум, ама пресреќна сум што ми растат, така се надевам дека ми расти косата, бидејќи едно време немав ниедно бебешко влакно.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.