1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешки влакна

Дискусија во 'Коса' започната од Zaljubena111, 8 јануари 2011.

  1. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Девојки како се справувате со бебешки влакна значи мене ми е многу голем проблем, многу ми сметаа. Ќе ја испеглам косата ќе ги дигнам шишките со шноличка и еве ги тие ми го красат челото :@ . Сум пробала и да ги скратам но си направив уште поголем проблем-почнаа да ми растат повеќе. Ниту со лак за коса, ниту со гел за коса никако не можам да ги направам да не се гледаат. Некое ваше решение за проблемов?

    п.с Не видов ваква тема (ако има право во канта).
     
    На Queen^^ и girl.in.pink.dress им се допаѓа ова.
  2. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Истиот проблем ако некој знае нека каже :( , а јас ја прашав фризерката и таа ми рече никако шишање зошто ке раснеле повеќе :emo:
     
  3. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    И јас ги имам лево и десно од челото. Праат проблем, али никако сечење, тогаш ке биде полошо.. :^) многу ме нервираат :@
     
  4. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    и јас имам и многу ги мразам . ги правам со лак за коса иако не ги држи долго време
     
  5. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    И јас ги имам ама за разлика од вас многу си ги сакааам и интересни ми се ... :wasntme:

    Инаку не знам дали можат да се отстранат ... :)
     
    На Ubav zivot, Lolo5 и hrcace им се допаѓа ова.
  6. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    и јас имам, ама порано имав повеќе сега помалце.. не ми сметат, а тие после некое време ќе пораснат како и другите влакна на косата :D :D
     
  7. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.814
    Пол:
    Женски
    И јас имам од левата страна на аголот од косата и многу ми пречат понекогаш.Ако некој знае лек,нека го каже одма,тука,веднаш! :D
     
  8. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    И јас имам и многу ги мразам,посебно од левата страна и пред нова година фатив ги издепилирав |( па сеа незнам какви ќе станат :)
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Кога ќе ја фатам косата , не ми се познава дека ушите ми се клемпави од бебешкиве влакна . Па замислете колку ги иам .. И да ми е права косата , секогаш имам некое извртено праменче :D
     
  10. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас имам, ама си ги сакам :D
     
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Исто и јас имам бебешки влакна,не многу,ама ги има,како антени се :rofl: но не ми сметаат и онака имам полувиткана коса,па и не се приметуваат многу.
     
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.559
    Пол:
    Женски
    Имам многу бебешки влакна, ама не ми пречат. А и имам големо чело, па и залисци, па си покриваат се :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Јас имам многу кај слепоочниците. По правило тука треба да има малку, но јас имам многу. Лек колку што знам за нив не е излезен, имам правено муабет со фризерката и ми рече дека не е возможно целосно да ги прикриеш. На почетокот ми сметаа многу, сега веќе не ни ги забележувам, се навикнав. Имаше една девојка на јутјуб како вешто да се сокријат покажуваше, го барам видеото, но не можам да го најдам. Ако го најдам ќе го постирам.
     
  14. Scorpio93

    Scorpio93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    И јас имав бебешки влакна ама ги издепилирав :)
     
  15. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    И јас имам кај слепоочниците, ама дур не го прочитав твојов пост, ги немав ни забележано. :D

    Имам и по целата линија на косата, ама не ми претставуваат некаков проблем, бидејќи 98% од времето сум со густи шишки. :)
     
  16. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    И јас ги имам, не многу но имам. Како може да ви сметаат, јас дури не ги ни приметувам. И баш слатко ми изгледаат :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    И јас имам бебешки влакна најмногу кај слепоочниците и напред.Кога ги фатам шишките со шнола многу ми се познаваат постојано ми се прчат нагоре :lol:
     
  18. butterfly992

    butterfly992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    22
    Мислам не постои некој кој нема бебешки влакна. Тие се нормална појава. Порано ги мразев и ги кратев со ножици, но еднаш се зафркнав и од немарност си пресеков цел прамен од косата. :lol: Носев стегачи за коса додека не ми потпорасна.
    А сега ги обожавам, многу ми се слатки. Не ми пречат воопшто. Кога почнав да ставам рицинусово масло, тие што тогаш ми беа бебешки, сега ми пораснаа долги како шишки. А сега имам нови. :D
     
  19. House-M.D

    House-M.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Ги имам многу, но исто така имам и виткана коса, па воопшто не ми пречат, дури интересни се ми.
    Не знам со што би можеле да ги отстраните :/
     
  20. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Имам еден куп кај слепоочниците назад над вратот (не знам како поинаку да објаснам :D ) и едно перче точно насредина на челото. И имам права коса, а перчето се витка настрана :lol: И ако патецот ми е налево, тоа е надесно, ако патецот ми е надесно, тоа забегува налево. Нема спас. :D
    Ме нервираат што не можам да ја фатам косата, како со сателити сум, ама пресреќна сум што ми растат, така се надевам дека ми расти косата, бидејќи едно време немав ниедно бебешко влакно.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.