1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешки прибор за јадење

Дискусија во 'Бебе' започната од SophiaBella, 3 февруари 2018.

 1. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  4.790
  За брзо почнуваме со црвста храна па ме интересираше каков прибор за јадење користите за бебињата? Најдов еден дрвен сет, па ме интересира ваше искуство? Дали е поздрав од пластичните за користење? Веќе имам еден пластичен сет на томи типи, ама ова ми се виде како подобра опција. Еве слика.

  Screenshot (70).png
   
  Последна измена од модератор: 3 февруари 2018
  На kukla21, Anicka30 и ada21 им се допаѓа ова.
 2. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.444
  Допаѓања:
  5.343
  Пол:
  Женски
  @SophiaBella ај линк , многу убави се .
  Ние за сега имаме од чико чинија , за почеток е доволно . Купив и чашка со клунче за 6 + ама незнае уште да пие од неа :lol:
  А и лажичките од чико се преубави , ептен сум задоволна.
   
  На stevemila и SophiaBella им се допаѓа ова.
 3. bumbaroska

  bumbaroska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2010
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Sakam i jas link od tanjircinjata
   
  На SophiaBella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.163
  Допаѓања:
  4.767
  Пол:
  Женски
  Ако се истите , што ги гледав и јас некаде околу 2000 ден се 8-|

  И со пластичен убав нема да згрешиш , тањирче е тањирче , овие се од бамбус и добри али цената е лудило .. Набавете си добри силиконски меки лажичиња тие се битни ..
   
  Последна измена од модератор: 3 февруари 2018
  На SophiaBella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mia.milicka

  Mia.milicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  205
  Исто и јас би препорачала меко лажиче, силиконско. Бебче не знае да јаде од лажиче, често и ќе го гриза. Битно е да не се повредат непцата. За тањирче, имаме едно од томи типи ни врши работа. Ако знам дека ќе изеде цела кашичка, директно и од тегличка му давам. Реално за 2000ден би му купила нешто друго :)
   
  На SophiaBella и Belabelinakinder им се допаѓа ова.
 6. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  4.790
  @Poppins
  @Mia.milicka
  Не се 2000, 800 ден. се, комплетот е како за поголемо детенце, со чинија поголемка поделена на 2 дела, виљушка, лајче и чаша, а има и едно помале чинивче шо планирав сега да го користам за кашички. А за лајчето секако сега со силиконско ќе давам.
  А и да беа поскапи небитно, гледам шо поздраво и поквалитетно да земам за синчето, не ми е многу битна цената. Затоа и прашав, претпоставувам дрвото е природен материјал и поздрав, за разлика од пластиката. Сакав искуства да прочитам.
   
  На Poppins и Mia.milicka им се допаѓа ова.
 7. emkaemka

  emkaemka Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  6.431
  Допаѓања:
  70.011
  Пол:
  Женски
  Многу се убави и лесни ако ги купиш нема да згрешиш :)

  ^^лајче бе :rofl:
   
  На SophiaBella му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SophiaBella

  SophiaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  4.790
  на битолски :lol:
   
  На fana и emkaemka им се допаѓа ова.
 9. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  8.772
  Допаѓања:
  55.935
  Пол:
  Женски
  И пајнче за чинија за јадење. Исто на битолски:lol:
   
  На emkaemka и SophiaBella им се допаѓа ова.
 10. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.604
  Допаѓања:
  134.860
  Ада ги гледав во МБ дисконт.
  500ден.
   
  На manako1 и ada21 им се допаѓа ова.
 11. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.240
  Допаѓања:
  20.954
  Пол:
  Женски
  Најпрактично и најхигиенски мене ми е стаклена тегла. На почетокот какви не прибори и лажички не купував, што од потреба , што од мерак.Но праксата ми покажа дека со стаклена тегла мене ми е најфункционално.
  Знам колку изел. Користам тегли од готови кашички.
  Најхигиенски ми е зошто стаклото поубаво ми се мие од било која пластика.
  И за транспорт убаво е затвоено и во термос го збира.
  За лажиче на почетокот користев силиконско, сега веке не, не сака со такво. Имам две бели пластични од икеа, со нив најлесно ни оди и само ги мијам за секој оброк.
   
  На Troi, supergirlmb, SV1911 и 7 други им се допаѓа ова.
 12. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.174
  Допаѓања:
  60.786
  Пол:
  Женски
  Не знаев каде да прашам, па ајде овде. Дали некој ја има кутијава за храна и како сте задоволни? Има многу позитивни ревјуа, ама и доста пишале дека многу лесно фаќала мувла и покрај редовно чистење.

  c7b3c739-f060-42ba-a173-27aea2639396_1.0ab2f3f4bb71c0a25199706488145b27.jpeg