Бебе храна на акција

Дискусија во 'Бебе' започната од ivanovicka, 20 мај 2013.

 1. ivanovicka

  ivanovicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  222
  Ја отварам оваа тема со цел да си помогнеме ние мамичките , за нашиве бебушки, да може да им купиме кашички сокчиња , кога има акции по маркетиве , значи , јас дознав дека има акција на хип сокчиња и кашички во кам , 41 денар сокчињата , а 47 денари кашичките, имаше од јаболко , мешан сок, морков јаболко кашички и чисто јаболко, но нажалост ја фатив на крај па земав само по три , сокчиња и кашички,за од 4 месеци возраст, па за тоа и решив да ја отворам оваа тема за да бидеме нонстоп во тек.

  Ако знаете за акции попусти и слични акции пишувајте да бидеме информирани,.

  поздрав ;)

  п.с важи за сите возрасти на бебиња само се пишува за кој период е храната ... а плус во еурофарм аптеката во буњаковец има акција 1+1 јана вода за бебиња плус лигавче за 40 денари.... :)
   
  На Vetruska му/ѝ се допаѓа ова.
 2. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.023
  Во Зегин десертите(пудинг и овошен јогурт) се 99ден (пакувани се по 4).
  А има и некоја наградна игра на Хипп за купени производи од 299ден се добива грепка а наградите се кашички, чинии , чашки за јадење... а главна награда солче за во кола.
   
 3. ivanovicka

  ivanovicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  222
  Во КАМ Маркети има акција 2+1 Хип кашички за 109 денари ....поздрав

  Во Carefour има акција на зеленчукови каши јувитана -99 денари, јана бебе вода 1+1 40 денари, чоколино 175 денари со 20 % ГРАТИС и други работи на акција : памперс слип анд плеј, со влажни марамици 559 денари, персил сенситив 299 ден, силан сенситив 269 , џонсон со бебе сапун гратис 115 , чико спреј против комарци 379, апарат против комарци чико 569 ден, бекутан од 259 ден, со плус книга маички за деца од 99 ден, кондурчиња од 489 ден, комплет тањирчиња за јадење лажички и лигавче 319 ден, чико шишиња две и шише плус цуцла од 245 ден, тропалки хранилици лулашки со цени од 149,, 1479, 1429 ден, торби бебе торба кревет, организер количка, цени од 829ден, а количката 3849 ден, акција од денес .позд
   
  Последна измена од модератор: 30 март 2017
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  545
  na int str na edn market vo bitola ima nekoja akcija na hipp kasickite so grepki, ama neznam dali e samo vo ovaj market ili ima i vo drugi
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

  морам да се искажам , еххе денес ние си купивме кашички од хип во вредност од 299 и ни се падна чинија :) инаку има акции на хип кашичките побајте во маркетите ;)
   
  Последна измена од модератор: 30 март 2017
 5. 17mart

  17mart Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  387
  Имаше акција на ХИПП и пред неколку месеци нас ни се падна лигавче :D :D
   
 6. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  545
  сега главната награда е седиште за во кола, т.е има повеке, колку би била срекна да ми се падни тоа :P
   
 7. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  6.013
  Пол:
  Женски
  Во аптеките на Еурофарм има акција - 3 кашички на Хип за 108 денари.
   
  На Twinja и silk им се допаѓа ова.
 8. cherry-pie

  cherry-pie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  39
  Девојчиња еве во рамстор промоција за кашички :mm:
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   63,4 KB
   Прегледи:
   168
 9. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  754
  Во зегин акција на сокчињата на Фрутек 3+1 гратис за 111 денари.