Без идентитет (Sin identidad)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eutixismena, 5 септември 2015.

 1. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  download.jpg
  За сите љубители на шпанскиот јазик како мене ви ја препорачувам серијава. Ја има на натабану и на земунда има торенти, досега има излезено две сезони.

  Се работи за Марија која случајно дознава дека е посвоена и трага по нејзините вистински родители. Но дознава дека е родена во еден манастир и всушност е украдена како и многу деца што се родиле во тој период.
  Завршла во затвор во Кина под лажен идентитет и по 12 години успева да побегне и да се врати во Мадрид за да се одмазди.
  Главната улога ја толкува Megan Montaner која ни е позната од серијата "Тајната на стариот мост" што играше на Телма.

  Дали некој ја гледа серијава и дали ви се допаѓа јас имам изгледано 5 епизоди досега и ми го задржа вниманието.
   
 2. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  157
  јас прв пат слушам. Вака интересно звучи :) А што е натабану ? :$:$
   
 3. AutumnRain

  AutumnRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Стана на која можат да се гледаат серии со српски превод - http://www.natabanu.com
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.