1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белеење на облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од girl.23, 27 јануари 2012.

 1. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Имам светло сини фармерки, сакам да ги обелам, т.е. да ги направам бели.
  Кој е најсигурниот начин без да ги оштетам?

  Еден пар
  ги третирав со варикина, ама не ми обелеа. Потоа им ставив доместос и станаа светло зелени :tmi: , а потоа дури после неколку перења сеуште мирисаа на доместос :puke: .
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Јас имам тиркизни фармерки почнаа да ми белеат со неколку перења...па пробај почесто да ги переш во машина или на рака и оставај ги во вода подолго време па ќе видиш..поздрав