1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бершка (Bershka)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од bvlgari, 24 август 2011.

 1. bvlgari

  bvlgari Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  што мислите за BERSHKA? ја обожавам оваа фирма има многу убави работи вие што мислите?
   
  На Sfera му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  BERSHKA

  иако не е некаов бренд ми се допаѓа имаат многу убави работи. тука кај нас за жал ги нема туку има само оутлет а понекогаш и таму можам да најдам убави работи!!
   
 3. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  BERSHKA

  Сто пати сум влегла на Цимиски и во Космос, 2 парчиња си немам купено од Бершка.
  Манго и Зара ми се места кај што секогаш си бендисувам и купувам.
   
 4. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  Nе е којзнае што но ете си имам купено 2-3 блузички и од таму :D
   
 5. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  само што си купив од берска маичка многу убава :) ама од загреб! воопшто не можам да ги споредам продавниците со македонија. блага веза немаат некоја роба застарена... тука едноставно да останеш со отворена уста !!
   
 6. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Не лоша Бершка има убави работи само Зара ми е подобра. Во зара секогаш си купувам по нешто а и детската зара е многу добра
   
 7. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Ми се допаѓа, не викам не. Има далеку подобри од неа. Е сеа има многу убави чевли додека за облека и не толку. И не е екстремно скапо. Имам купено само една блуза и тоа од Будимпешта.
  А иначе во Македонија носат некаде роба од бершка? :?:
   
 8. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  4.598
  Jaс ја обожавам Бершка. Одавде скоро ништо не купувам , ама затоа од поголемиве градови се враќам опремена со Бершка . Посебно задоволство беше во Белград во еден трговски имаше 3 дуќани на Бершка во кои во 2 беа цените на пола , гушви до немајкаде се туркаа сите да земат по нешто :D ..
  Посебни ми се едни обетки од Бершка кои ги добив на подарок од другарка ми за роденденот , си знае таа што сакам :)
   
 9. bvlgari

  bvlgari Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  минатиот пат случајно отидов во евро азија и здогледав едно бело палто најлон матерјал и многу ми се бендиса си го зедов 1900 денари ама како што гледам по други држави многу има убави работи а и не се многу скапи штета што кај нас нема бершка продавница а иначе ги обожавам бершка бланко хим и поливор :inlove:
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.716
  Навистина убави парчиња облека можат да се најдат во Бершка, но за жал облеката што се продава кај нас неможе ни да се спореди со онаа од поголемите градови. (иако и од тука неодамна се опремив со неколку убави парчиња облека)
   
 11. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Bershka има изврсна облека! Многу интересни парчиња и прифатливи цени (посебно кога има големи попусти).. Штета што нема барем во Скопје, а тоа што го има во Евроазија е мноооогу мал дел од се она што го има во Бершка, доколку би имало продавница само за оваа фирма. Мислам дека би било добра идеја да се отвори во Скопје, сепак главен град е. А и ќе има голема потрошувачка на облеката, верувам :)
   
 12. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  883
  Нема да отворат во блиска иднина, јас ако се прашувам ни подалечна. Нема пазар овде за да се отворат Бершка, Х&M и на нив сличните. Убавите и прифатливи цени се цени од попуст, значи не им` се регуларни, значи се нешто поскапи, не се Теранова ваквите дуќани. Пар штикли од Бершка е околу 50-60 евра, а на секое ќоше денес има чевли за 300 денари, која е поентата? Едноставно, не заработуваат овде луѓето толку за да може да арчат во такви продавници доволно често, за да би опстоиле истите. А тие што можат, можат и бензинот до Белград и Солун да си го платат и тоа е тоа. Овде со Евроазија ќе се задоволиме. :)
   
 13. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  напротив бершка е доста ефтина според мене,низок е ншиот стандарт да ама баш ги гледав ја кога бев во Бугарија новата колекција ффармерки 20 евра како тука од некој бутик да ги купиш турска и кинеска роба .Сум купувала и фармерки од 1800 -маде ин чајна ништо не ввреди.
  Маичките нова колекција 10 -15 евра најскапи. Јакни 40 евра.Чизми 30 -35 евра.
  тоа им е само почетната цена.нема две недели и веднаш -10% попуст!
  Јас од попустот од бершка си купив чизми за 15 евра и јакна за 20 евра маичка за 3 евра
  Што за мене доста се исплати. Тука сигурно само јакните на пазар ти се 1000-1500 ден,чизми да не зборувамм кинески и 600 и 1600 да се исти к.. :D
  Маичка бетер тука овааа од бершкаа некоја по необична не знам а тие од пазар дури нема под 200 ден све некои кич. не знам мене ми се допаѓа бершка како марка е сега и да отворат тука и да не отвараат јас секогаш си купувам од бугарија :D
   
 14. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.169
  Често влегувам во продавниците на Бершка но ретко нешто купувам, најчесто моделите ми се допаѓаат но не ми стојат убаво за жал :(
   
 15. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.263
  Bershka ми е омилена од сите тие продавничиња на Цимиски, на второ место H&M.
  Zara и Mango се веќе друга приказна, не знам што воопшто ги споредувате, таму купува мајка ми, односно тоа ми е некако за повозрасни жени.
  баш сега гледав, цел плакар ми е со работи од Bershka, најмногу фармерки во сите бои. имам некои маички и сандалчиња Stradivarius, ама сепак Bershka си е Bershka :inlove:
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.328
  Ја сакам Берка, имаат доста младалачки работи, фармерки, шорцеви, фустанчиња, јакнички...

  И да, не сакам да ја отворат кај нас зашто ќе ги напумпаат цените, фармерки нема да бидат под 3000, а секаде се по 20-30 евра, а јас ќе паѓам во искушение и ќе им ги полнам џебовите :shake:
   
 17. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Тука кај нас во Евроазија поретко се наоѓаат убави парчиња, али супер се одговараат на моите години :D
  да се надеваме дека ќе отворат и само Бершка а тоа дека цените ќе бидат изгор во право сте ;)
   
 18. dankee

  dankee Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  768
  Јас и не сум баш фасцинирана од парчината облека кои ги нуди Бершка во Космос ,последниот пат кога влегов се ми беше некако кич и се беше со розева боја :)
   
 19. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  4.290
  Пол:
  Женски
  Голем дел од облеката која ми е за секој ден,од опреми за вежбање па се до маички,блузички,фармерки,имам и фустанчиња,патичиња,ми се од Бершка.Ги одбирам поради шаренилото и веселоста на боите и дезените,некако мн позитивен впечаток ми оставаат кога ги гледам и носам секако.Секогаш искачам со полни 3-4 кеси од најголемите,онака накрцани до максимум. :D
   
 20. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  некогаш има интересни работи,но некогаш ништо не ми се допаѓа...