1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бершка (Bershka)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од bvlgari, 24 август 2011.

  1. bvlgari

    bvlgari Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    што мислите за BERSHKA? ја обожавам оваа фирма има многу убави работи вие што мислите?
     
    На Теонааа и Sfera им се допаѓа ова.
  2. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    BERSHKA

    иако не е некаов бренд ми се допаѓа имаат многу убави работи. тука кај нас за жал ги нема туку има само оутлет а понекогаш и таму можам да најдам убави работи!!
     
  3. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    BERSHKA

    Сто пати сум влегла на Цимиски и во Космос, 2 парчиња си немам купено од Бершка.
    Манго и Зара ми се места кај што секогаш си бендисувам и купувам.
     
  4. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    Nе е којзнае што но ете си имам купено 2-3 блузички и од таму :D
     
  5. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    само што си купив од берска маичка многу убава :) ама од загреб! воопшто не можам да ги споредам продавниците со македонија. блага веза немаат некоја роба застарена... тука едноставно да останеш со отворена уста !!
     
  6. Belisima

    Belisima Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    26
    Не лоша Бершка има убави работи само Зара ми е подобра. Во зара секогаш си купувам по нешто а и детската зара е многу добра
     
  7. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Ми се допаѓа, не викам не. Има далеку подобри од неа. Е сеа има многу убави чевли додека за облека и не толку. И не е екстремно скапо. Имам купено само една блуза и тоа од Будимпешта.
    А иначе во Македонија носат некаде роба од бершка? :?:
     
  8. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.724
    Jaс ја обожавам Бершка. Одавде скоро ништо не купувам , ама затоа од поголемиве градови се враќам опремена со Бершка . Посебно задоволство беше во Белград во еден трговски имаше 3 дуќани на Бершка во кои во 2 беа цените на пола , гушви до немајкаде се туркаа сите да земат по нешто :D ..
    Посебни ми се едни обетки од Бершка кои ги добив на подарок од другарка ми за роденденот , си знае таа што сакам :)
     
  9. bvlgari

    bvlgari Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    минатиот пат случајно отидов во евро азија и здогледав едно бело палто најлон матерјал и многу ми се бендиса си го зедов 1900 денари ама како што гледам по други држави многу има убави работи а и не се многу скапи штета што кај нас нема бершка продавница а иначе ги обожавам бершка бланко хим и поливор :inlove:
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Навистина убави парчиња облека можат да се најдат во Бершка, но за жал облеката што се продава кај нас неможе ни да се спореди со онаа од поголемите градови. (иако и од тука неодамна се опремив со неколку убави парчиња облека)
     
  11. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Bershka има изврсна облека! Многу интересни парчиња и прифатливи цени (посебно кога има големи попусти).. Штета што нема барем во Скопје, а тоа што го има во Евроазија е мноооогу мал дел од се она што го има во Бершка, доколку би имало продавница само за оваа фирма. Мислам дека би било добра идеја да се отвори во Скопје, сепак главен град е. А и ќе има голема потрошувачка на облеката, верувам :)
     
  12. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Нема да отворат во блиска иднина, јас ако се прашувам ни подалечна. Нема пазар овде за да се отворат Бершка, Х&M и на нив сличните. Убавите и прифатливи цени се цени од попуст, значи не им` се регуларни, значи се нешто поскапи, не се Теранова ваквите дуќани. Пар штикли од Бершка е околу 50-60 евра, а на секое ќоше денес има чевли за 300 денари, која е поентата? Едноставно, не заработуваат овде луѓето толку за да може да арчат во такви продавници доволно често, за да би опстоиле истите. А тие што можат, можат и бензинот до Белград и Солун да си го платат и тоа е тоа. Овде со Евроазија ќе се задоволиме. :)
     
  13. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    напротив бершка е доста ефтина според мене,низок е ншиот стандарт да ама баш ги гледав ја кога бев во Бугарија новата колекција ффармерки 20 евра како тука од некој бутик да ги купиш турска и кинеска роба .Сум купувала и фармерки од 1800 -маде ин чајна ништо не ввреди.
    Маичките нова колекција 10 -15 евра најскапи. Јакни 40 евра.Чизми 30 -35 евра.
    тоа им е само почетната цена.нема две недели и веднаш -10% попуст!
    Јас од попустот од бершка си купив чизми за 15 евра и јакна за 20 евра маичка за 3 евра
    Што за мене доста се исплати. Тука сигурно само јакните на пазар ти се 1000-1500 ден,чизми да не зборувамм кинески и 600 и 1600 да се исти к.. :D
    Маичка бетер тука овааа од бершкаа некоја по необична не знам а тие од пазар дури нема под 200 ден све некои кич. не знам мене ми се допаѓа бершка како марка е сега и да отворат тука и да не отвараат јас секогаш си купувам од бугарија :D
     
  14. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.194
    Често влегувам во продавниците на Бершка но ретко нешто купувам, најчесто моделите ми се допаѓаат но не ми стојат убаво за жал :(
     
  15. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Bershka ми е омилена од сите тие продавничиња на Цимиски, на второ место H&M.
    Zara и Mango се веќе друга приказна, не знам што воопшто ги споредувате, таму купува мајка ми, односно тоа ми е некако за повозрасни жени.
    баш сега гледав, цел плакар ми е со работи од Bershka, најмногу фармерки во сите бои. имам некои маички и сандалчиња Stradivarius, ама сепак Bershka си е Bershka :inlove:
     
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Ја сакам Берка, имаат доста младалачки работи, фармерки, шорцеви, фустанчиња, јакнички...

    И да, не сакам да ја отворат кај нас зашто ќе ги напумпаат цените, фармерки нема да бидат под 3000, а секаде се по 20-30 евра, а јас ќе паѓам во искушение и ќе им ги полнам џебовите :shake:
     
  17. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Тука кај нас во Евроазија поретко се наоѓаат убави парчиња, али супер се одговараат на моите години :D
    да се надеваме дека ќе отворат и само Бершка а тоа дека цените ќе бидат изгор во право сте ;)
     
  18. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Јас и не сум баш фасцинирана од парчината облека кои ги нуди Бершка во Космос ,последниот пат кога влегов се ми беше некако кич и се беше со розева боја :)
     
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Голем дел од облеката која ми е за секој ден,од опреми за вежбање па се до маички,блузички,фармерки,имам и фустанчиња,патичиња,ми се од Бершка.Ги одбирам поради шаренилото и веселоста на боите и дезените,некако мн позитивен впечаток ми оставаат кога ги гледам и носам секако.Секогаш искачам со полни 3-4 кеси од најголемите,онака накрцани до максимум. :D
     
  20. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    некогаш има интересни работи,но некогаш ништо не ми се допаѓа...