1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бившиот на другарка ми

Дискусија во 'Сингл' започната од s1a1n1d1r1a1, 25 јуни 2012.

 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.348
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема извинете ако се повторвам.
  Случајот е следен значи имам другарка со која не сум баш блиска моментално скарани сме нешто ама сепак веќе 3 години ми беше една од најдобрите другарки. Учиме заедно и се муваше та со другар шо учи со нас, а јас со друг од нашиот клас :worried: знам ретардирано звучи, и е во голема мера ама ајде...
  И сега јас во последно време многу се здружив со тој нејзиниот бивш да речам ми е најдобар другар и како на другарка ми кажа дека поќе нејќи да ја навиди другарка ми во последно та почна да се занесва многу нема врска... И по одредено време ми кажа дека ме бендисва. И најлошо е шо и јас почнав да осеќам нешто... Знам дека е грешно, најгрешно од се сепак другарка ми е а и него му е другар тој јас шо се мував ... И ЕКСИК! глата ми пука :lol: да има барем некој лек да престанам да го мислам... а неможам да не се дружам поќе со него оти ми е во друштвото и секој ден сме заедно... незнам ....

  Битно едно ми е јасно сега... Од кај црпеле инспирација за шпанските серии :worried:
   
 2. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Јас не би ти препорачала да правиш нешто со него..Иако сте скарани со таа другарка не треба тоа да си го земиш како бенефиција, туку во име на тоа дугарство што некогаш сте го имале не треба со овај најдобро е да си бидите добр пријатели..:)
   
 3. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  279
  имав една другарка која се фаќаше со бившите на останатите другарки дали мој дали од друга небитно
  сакав да ти кажам дека од толку машки на планетава не мора да го одбереш баш тој ;)
  мене ми изгледаше за грев другарка ми пошто не можеше да си фати дечко туку секогаш собираше од она што ќе и го оставевме ние. секако дека не се дружам повеќе со неа, таквите не ми се потребни и баш се чудам како една другарка сеуште живее со неа да не речам се неразделни :x
  јас бви ти дала совет да не правиш ништо со него. има и други машки не е само тој. ако сте во исто друштво сепак можеш колку толку да го одбегнуваш. најди си некој симпатија и занимавај се со него така ќе го заборавиш овој ;) можда ти е моментална опсесја не верувам дека е љубов туџе је увек слаџе зар не? :*
   
 4. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.764
  s1a1n1d1r1a1 ! Значи не постои такво нешто како најдобра другарка со машко. Најдобри другари се машките меѓусебно и женските меѓусебно. Секако со исклучок на растење заедно и добри пријатели. Најдобар другар значи да ти е некој на кој ќе му се довериш за најголемата тајна,некој пред кој ќе прдиш и некој со кој ќе мочаш и сереш сфаќаш? Тебе овој идиотов не ти е најдобар другар туку ти е пријател за у друштво и добар провод (интересната си ја праите заедно). :) Исто така неможеш да бидеш најдобра другарка со дечкото на другарка ти (ако не ај тројка?!?!) секако ќе повторам со исклучок на тоа ако сте растени заедно и ако го имате горенаведеното веќе подолго време. :) Добро тоа беше првото шо сакав да ти го кажам. Второ, еве да речеме дека ќе бидеш со него и? Од каде ќе знаеш дека нема да ти се случи истото шо и се случува на другарка ти? На пример твојата сегашна најдобра другарка? Или немора да биде баш тој случај,секаков друг. Јас бев во слична ситуација како твојата и тоа беше најголемата грешка во животот затоа што по еден месец "врска" тој отиде со неа и пак по еден месец со мене. Тоа беше ужас. Затоа,немој ;)

  П.С многу ме интересира колку години имаш :?:
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.311
  Ма добра си бре ти штом ти се разјаснило, само немој по паметот на индиските серии, е тогаш си зезнала ствар :wasntme: :D
   
 6. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.568
  Допаѓања:
  3.350
  Пол:
  Женски
  Нормално дека ќе се улизнува, ќе ти каже за другарката дека не ја поднесува, дека не може да ја смисли и слично. Чудно ми е што не употребил поголеми навреди. :^)
  Можеби сака на тој начин да ја повреди неа, преку тебе а ајде и да речеме дека е искрен не е убаво, можеби пак ќе се погодите со другарката за која велиш дека долг период ти била една од најдобрите. Не знам која е причината што сте скарани ама сигурно би болело ако и го направиш тоа, зарем ни малце не ти значат нејзините чувства? :worried:
  Размисли како би се почувствувала ти ако таа ти направи така. И + сакаш ли еден ден да ти рече браво, го собра моето ѓубре? :!:
  :hai: