Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бижутерија или скапоцен накит ?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од jagotka123, 14 април 2012.

 1. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.481
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
  Ако има ваква тема и ако не привлекува дискусиа заклучете ја.

  Што е вашиот избор бело или жолто злато, скапоцен накит и кои ви се омилени скапоцени камења или бижутерија?

  Не сакам ниту бело ниту жолто злато и немам омилен скапоцен камен.
   
  На Lovely15 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  Помеѓу белото или жолтото злато би го одбрала белото.

  Мои омилени скапоцени камења се рубин, дијамант и гранат и ако многу ретко ги носам. :)
   
 3. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  и јас би го одбрала белото и дијамант ми е омилен :)
   
  На Lovely15 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  480
  Би го одбрала белото злато
  од скапоцени камења сафир и топаз
  али највеќе бижутерија :)
   
 5. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.787
  Допаѓања:
  4.181
  Пол:
  Женски
  Омилен скапоцен камен? Сафир, смарагд и дијамант
  Спој на ова и се добива совршенство како:  Ахххххх :inlove:

  Да си се вратам во реалноста, си сакам и бижутерија и ја имам во изобилие.
  Во избор помеѓу злато и бижутерија сега за сега одам на втората варијанта.
  За понатака ќе видиме
   

  Прикачени фајлови:

  На bubac му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.035
  Секогаш сум за вреден накит.
  И мајка ми и баба ми секогаш ми велеле: Подобро дади повеќе пари на луксузен накит, утре тој само ќе ти остане. :lol:
  Така да и јас се држам по тоа. Сакам злато и златен накит било да е жолто, бело или розово. Исто така и среброто го сакам. Омилен камен ми е аметистот бидејќи тој ми е камен заштитник и имам многу накит со аметисти.
  А дијамантите, па шта да ти причам. Не за џабе Мерлинка пее: Diamonds are a girls best friends.
  Имам такво хоби, собирање на скапоцени камења. Имаат посебна енергија едноставно, има нешто посебно и мистично во нив. Многу го сакам и хризолитот, има некоја енергија што ми дава инспирација.
  Е така, нема ништо повредно од убав накит иако и меѓу бижутеријата се наоѓаат убави парчиња само да знаеш да избереш. :)
   
  На Scar.Tissue и Lovely15 им се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  Да не се лажеме, нема кој неќе скапоцени камења, или било каков вид на скапоцен накит :inlove:
  Но се зависи кој колку може да си дозволи.
  Сигурно секој од нас има по некое парче скапоцен накит....но јас искрено повеќе користам бижутерија а тој скапоцен накит премногу ретко го ставам.

  Инаку рубинот и сафирот ми се Nо.1
  Исто така од камењата жад и месечевиот многу ми се допаѓаат.
   
 8. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  во ептен спрецијални прилики би носела нешто по вредно..
  а за по родендени секој ден да го збогатам изгледот бижутерија секако,
  имам еден куп бижутерија.. ама заљубена сум во скапоцените камења... :inlove:
   
 9. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Бело злато или сребро :lol: :lol:
   
 10. 1bunny

  1bunny Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  20
  Злато или бижутерија?

  Бижутерија .. а злато доаѓа во предвид само ако е бело :)
   
 11. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Бижутерија дефинитивно.... имам преку 60 пара обетки , 30 пара гердани , 100 каиши и 30 ташни , да не испадне дека се фалам , само сакав да кажам дека преферирам бижу.. :D
   
 12. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  По вреден накит носам само на свадби,матури,родендени и сл.
  А бижутерија имам многу, од прстени, обетки, алки, ланчиња па што уште не.
   
 13. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.151
  Допаѓања:
  44.467
  Пол:
  Женски
  Бижутерија! ;)
   
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Омилени камења ми се сафир, смарагд и дијамант... :)
   
 15. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  225
  [​IMG]
  Каде да најдам вакво? :^)
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  6.993
  Допаѓања:
  96.252
  Дефинитивно бижутерија.
   
 17. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  Бижутерија !
   
 18. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  :x
   

  Прикачени фајлови:

 19. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  :hai: Омилени ми се и мене овие :D :rofl:
   
 20. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  926
  Пол:
  Женски
  Бижутерија :)