Бизарни посакувања

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од elenaklasik, 24 јуни 2010.

 1. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш сте имале некои бизарни посакувања,нешто што другите ги плаши ,нешто од што стравуваат ,а вам ви претставува задоволство??Ај баш да чујам :)
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  Па не знам колку бизарни се моите посакувања, ама во секој случај сум наишла на негодување, вртење со главчиња и чудење од страна на други луѓе :D

  Долго време сакав (и уште сакам) да си ставам шипка дома, за играње. Другарките се чудат. :D
  Сум посакала да се сончам топлес на плажа, ама каде, каде со нашиот менталитет? Никаде, со горен дел на себе, задолжително.

  Од последните желби, една ми оценија дека е прилично бизарна :lol: , ама.... :x можеби ќе ја кажам некој ден :x
   
  На 1209, sweet-star и mima05 им се допаѓа ова.
 3. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  142
  целото мое битие се заснова на бизарни посакувања
  сакам да видам вампир, зомби, сакам да влезам во ковчег за да видам како е, сакам да спијам една вечер на гробишта сакам да го видам ангелот на смрта, армагедон... ( не ме кажувајте на никого, ќе се исплаши некој од мене) :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На PoisonGirl-Valo и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 4. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  8
  kao sto vika majka mi TI SI CUDO NA PRIRODATA!! hahaha ne ali starno i jas sakam da sum VAMPIR!! mnogu mnogu mnogu!! :D sakam da sum svedok na apokalipsa!, sakam da ubijam konkretno edna licnost na najbolen nacin!! ali dobro ne sum tolku strasna!!! imam drugarka saka da go sotre maskiot rod, da pravi genetski mutacii ( deca so zlatni oci i otpornost na site bolesti) i stvarno nemozam da i veruvam na zborovite sto gi kazuva i se ezam!! i jas sum malce takva ali nez, kako i da e nejzinive se samo sonovi!! nedaj boze da i se ispolnat posakuvanjava!! xD
   
 5. wild.child15

  wild.child15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  12
  Vampir :mm: i jas sakam :D:D sekogas me voshituvale vampirite :D:D sakam da kasam :D:D ... zombi ne bas :D povece bi sakala da sum kako onie heroite vo akcionite filmovi :D i kako i na film sekoas da pobeduvam :sun: :D:D
   
 6. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Некако ми се слични посакувањата како на princessofthedark.
  Мм.. сакам да сум вампир, тоа ептен сакам. Сакам да не умрам никогаш, сакам да се соочам со духови (злобни), сакам да бидам сирена.. мм многу работи сакам. :D
   
 7. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
  Да видите вие шо е бизарност ..Сум сакала секс со животно (по избор коњ),многу ми делуваа грациозни :D ,небаре газела опишувам .. Абе мрднат адолесцентски период 12-13 годинки,тогаш ако не ја напрајш најголемата глупост нема кога.Ама не сфаќајте погрешка,јас останав само настрана посматрајќи си ги ! :bandit: :D
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.310
  Допаѓања:
  120.233
  Јавн,тогаш си била пубертетлија,сега стануваш адолесцент...
  И дефинтивно Твајлајт вриши силен притисок врз желбите на младината...што е многу лошо,жално и ...ај да не набројувам...плус,не сакам да зборувам за литературната вредност на книгите и уметничката вредност на филмот.Од вакви филмови произлегуваат само фантатици,опседната младина и бизарности и светот,овај нали иде во неповрат.
  Не важам за бизарна особа,ниту пак имам чудни желби.Едно време му се воодушевував на Хитлер,ако е бизарна ствар,не заради одвратностите што ги правел,туку заради психолошкиот профил,а и за некој чудно е што ја почитувам Лилит,првата жена на Адам,ја гледам како поинаква фигура од тоа што е претставена,нерелигиски толкувано,плус...митот варира,јас најдов еден кој се верува дека е оригинален која ја држи другата страна на паричката,има анализа за нејзиното однесување и толкување на тоа зошто така лошо се прикажува денес....
  Ништо друго,но ова не се бизарни посакувања,ниту интереси...не сакам да бидам Чичолина...и слично.
   
  На ennaz, SexyLady и Angelinam им се допаѓа ова.
 9. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
  Лилит фала, со овие два поима никогаш не сум била на чисто :D .Позз
   
 10. Minniex3

  Minniex3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  12

  ИСТОТО!
  Потполно истото :D
   
 11. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Сакам да сум невидлива, сакам да можам да им ги читам мислите на другите и сакам моќ на телекинеза.
  а и ќе заборавев сакам Лав за домашно милениче :lol:
   
  На sweet-star, SanjaKirchner, ivimis и 2 други им се допаѓа ова.
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  па и јас како трендафилка би сакала да имам шипка дома па да си играм,незнам отсекогаш од мала сум сакала да играм стриптиз и на мажево мое му приредувам некогаш :$ незнам дали ова спага овде понекогаш сакам да сум си сама,да слушам музика и да се истрижам коса и да си пушам цигара(иначе не пушам)и сакам да имав талент да контактирам со мртвите :?: ај ако ми текне друго ке ви пишам
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Guinevere

  Guinevere Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  24
  Јас сакам да си чувам како домашно милениче змија и тарантула 8) Исто би сакала да сум невидлива,да им ги читам мислите на сите,а и понекогаш како помала си размислував како денски сум девојче а навечер се претворам во волк :D детско размислување тоа е,а озбилна сум за домашните миленичиња :|
   
  На AnnaSSnape21 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Сакам да бидам хипнотизер,да командувам со туѓите умови...Да имам вистински череп на бирото,со свеќа под зглобот за првиот вратен прешлен...Да спијам во ковчег наместо во кревет...Да бидам бесмртна,семоќна...Да постигнам совршена концентрација и секако,астрална проекција :devil:
   
 15. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  Ова со Вампирите мора да ви е од Самрак или нешто слично :lol:

  Сум се нашла во ситуација кога некого сакам ама така силно да го треснам, да ги преброи ѕвездите три пати... :lol:
  Ама да незнае дека тоа сум јас, за да не ми се лути или слично :devil: ,

  Од возможните нешта
  1. да имам соба гардеробер со огледала како во американските филмови :lol:
  2. да си купам дома бар со пијалаци и највкусната храна
  ама за тоа ми треба пари.. и кога ке ги имам ( ако некогаш ги имам ) ке сакам на друго да ги истрошам :headbang:

  од невозможните
  1. да можам да си ја менувам фризурата кога сакам, каде сакам и со мислата . Само што ке помислам каква да ми е, одма да ми се смени. :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На AnnaSSnape21 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  663
  Понекогаш сакам да му ги откорнам тестисите на еден шо ме нервира.
  Дали е тоа нормално? :D :D :D
   
 17. Lola5

  Lola5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  сакам да имам моќ кога нешто ке посакам одма да го добијам...се што ке посакам :D
   
 18. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  5.348
  Сакам да зборувам со духови, сакам да бидам хипнотизер, сакам да имам голема сила ама не да бидам семоќна, сепак сакам да биде некој над мене.. знам чудно е, ама сепак :D да можам да ги победам СКОРО сите и да ги истепам онака :D освен него или неа. Сакам да можам некој во моментот кога ке посакам да видам што прави, каде е и да се " створи " веднаш пред мене. Сакам да натерам некого да прави како што јас сакам, на пример да се заљуби во менее :inlove: На моменти посакувам секој ден да си имам нов стил, а со тоа и куп нова облека во шифоњерот, денес да сум емо, утре сцин, па рокерка па готик па хипик и така натака :lol: Сакам да си имам стаорец како милениче и онака да си го ставам на рамо да ми седи и да ми шета по мене, да ми се вовлекува во маица и да искачаа :D Ахахахаха, сакам, сакам, сакаамм... епа многу сакам :D Ова за сеа е што ми текна, ако ми текне нешто друго ќе пишам. :lol:
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.904
  Сакам да имам пари. Ова е бизарно, ептен... :|
   
  На Valerin, anabel-a, Blondydevil и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  60
  сакам да комуницирам со вонземјани ,да бидам херој што ќе ја спаси земјата од некакво уништување бла бла научна фантастика :D