1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бикини

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annnni, 20 мај 2010.

 1. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Еве една нова тема,која мислам дека е соодветна за идниот период

  СОНЦЕ+ВОДА+ПЛАЖА=СУПЕР ОДМОР
  Но за да биде добар се разбира најпрво е битно друштвото,од кога ќе се средат сите тие работи се размислува и за бикини,каков модел ќе носите оваа година,кои ќе бидат ин,тренди,кои бои ќе бидат најзастапени....може и оваа тема да ја направиме албум.
   

  Прикачени фајлови:

 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
   

  Прикачени фајлови:

  На milena96 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
 5. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Многу ми се убави бикините кога горниот дел е со преклоп т.е. ко свиткано некако (како на сликите)
   

  Прикачени фајлови:

  • 12844_l.jpg
   12844_l.jpg
   Големина на фајлот:
   20,4 KB
   Прегледи:
   10.173
  • V293096.jpg
   V293096.jpg
   Големина на фајлот:
   11,9 KB
   Прегледи:
   10.173
  • V293098_519.jpg
   V293098_519.jpg
   Големина на фајлот:
   11,3 KB
   Прегледи:
   10.174
  • V293174_S30.jpg
   V293174_S30.jpg
   Големина на фајлот:
   11,4 KB
   Прегледи:
   10.173
  На milena96 и kitfox2010 им се допаѓа ова.
 6. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21

  да да и мене многу ми се убави, екстра ми се.
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  [​IMG]
  ^Викториас Сикрет
   
  На SoN4oGlEtKa, milena96, O.l.i.v.a и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Добро, имаме сите некоја замисла или модел што ни се допаѓа и сме го виделе на слика или каталог, но ги нема тие модели кај нас, а ниту пак слични. Мене ме интересира од каде купувате по нашиве продавници? Јас лично од Голден поинт сум задоволна и од изборот и од квалитетот, имав еден пар кој го носев подолго и сеуште не ми се развлечени. дали знете некоја продавничка, не мора да е марка каде има избор и попристапни цени?
   

  Прикачени фајлови:

  На milena96 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Еве уште неколку модели што ми с едопаѓаат, па ако некпој видел слично, нека јави... Овие се од Викторија'с сикрет
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (3).jpg
   1 (3).jpg
   Големина на фајлот:
   36,9 KB
   Прегледи:
   10.129
  • 1 (6).jpg
   1 (6).jpg
   Големина на фајлот:
   44,8 KB
   Прегледи:
   10.127
  • 1 (2).jpg
   1 (2).jpg
   Големина на фајлот:
   51,9 KB
   Прегледи:
   10.129
  • 1 (4).jpg
   1 (4).jpg
   Големина на фајлот:
   41,7 KB
   Прегледи:
   10.128
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   37 KB
   Прегледи:
   10.127
 10. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  ммммм мн се добриии..кај нас повеќето се некако ''накитени''....
   

  Прикачени фајлови:

  На ocila, milena96 и M..a.C..h.e им се допаѓа ова.
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  овие вторите вик44е ти се многу закон!
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  хехе да да за жал кај нас ретко се наоѓаат вакви :worried: мило ми е што сме повеќе со добар вкус! ;)
   
 13. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
 14. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На friiik му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Barbie-girl

  Barbie-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
   

  Прикачени фајлови:

  На Unique.chick му/ѝ се допаѓа ова.
 16. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  ...
   

  Прикачени фајлови:

  • 44455.JPG
   44455.JPG
   Големина на фајлот:
   43,8 KB
   Прегледи:
   636
 17. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  [​IMG][​IMG] [​IMG]-златно
   
 19. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Ragazzina му/ѝ се допаѓа ова.