1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биоенергија

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Bokicka, 5 април 2010.

 1. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Што мислите за биоенергијата? Мислите дека помага, или пак е чиста глупост? Дали сте имале до сега некаков третман од овој тип? Дали ви помогнал? Дали познавате некој што се занимава со ова? Па пишете ;) ;) ;)
   
  На fragaria и macika0912 им се допаѓа ова.
 2. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Eden moj drugar imase spondiloza i otide kaj Gorgi filev i mu pomogna mnogu.
   
 3. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Се излечи скроз или, само некако му ја намали болката?
   
 4. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Sega ne se zali,inaku sekoja mala promena na vreme ja osekase,mnogu mu e podobro.
   
 5. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Јас до сега не сум имала вакво искуство, но пријатели мои кои имале проблем и кои отишле на ваков третман за многу брзо време се излечиле и тоа трајно. Не сум слушнала некој да се пожали од биоенергија и плус нема штетни последици, односно не пиеш некои лекарства кои можат да ти наштетат, нема зрачење и така натака, едноставно делување со помош на енергија која е нормално безболна. Баш би сакала да пробам, имам некои проблеми со грбот, многу ме боли па може и ќе се обидам ;) Во секој случај фала ти Superishka на коментарите :)
   
 6. kinder

  kinder Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  ako e Gorgi lekot ke te zamolam ako mozes telefonot ili bilo nekoj kontakt da mi najdes ke ti bidam mnogu blagodarna :)
   
  На Giulia му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Само што се видов со една другарка која пати од анксиозна депресија и со години е по психијатри. Само ја клукаа со антидепресиви и девојчево беше се полошо и полошо. Почнаа да и се вртат и црни мисли у глава :o И предложија да посети биоенергетичар и веќе оди 2 месеци. Луѓе, не ми се верува, нов човек. Насмеана, весела со желба за живот. Пука од здравје. Не прима никакви лекови и се чувствува одлично. Дури да ви кажам чудо. Не ми се веруваше каква ја гледам. Се уште сум под импресии :P :P :P
   
  На Nikola BBH, mal.ecka и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Ајде и јас да споделам едно слично искуство со вас . Пред неколку години се укочив цела, незнам од што, вратот неможев да го мрдам, ни лево ни десно, спиење скоро ич а морав да одам на школо. Еден ден после школо така укочена отидов кај едни пријатели во фирма, таму случајно дојде некој човек и од сите само он ме позна дека сум занигде, ми рече да ја соблечам јакната да ме измасира.Нормално одбив ама газдата на фирмата ми е роднина и ми рече дека човеков знае што прави, така јас по блуза седнав на едно столче и тој човекот незнам како ме масираше по грбот ама ми се чини како бубрези да ми вадеше, болеше што да ви кажам. Јас ги стискав дланките од болка а тој ме искара , ми рече да ги ставам рацете во скут со дланките нагоре, од нив излегувала енергијата, и он масираше а мене дленките ми се наполнија со пот.Јас незнам како може од рацете вода да ми тече ама толку ми се потеа, верувајте, само рацете ми се потеа, на друго место не се испотив. Рацете како чешма ми беа. Јас си отидов дома, си легнав и кога станав бев како нова. После пријателот им рекол на моите дека тој човек имал некоја биоенергија, не се занимавал со тоа ама така им помагал на луѓе.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.546
  Допаѓања:
  127.448
  Јас немам искуство, ама сум слушнала дека биоенергијата им помогнала на многу луѓе. За Ѓорѓи Филев особено имам слушнато добри работи од луѓе кои лично биле кај него.
   
 10. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  А како да стапам во контакт со Ѓорѓи Филев? Има ли некој инфо за него :?: :?: :?:
   
  На komandos му/ѝ се допаѓа ова.
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
 12. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Ako se raboti za ista licnost ..mislam deka toj bioenergicar bese vo Sitel na utrinskata programa go ostavi i svojot mob.. no ne go zapisav za zal ..slusnav dobri zborovi za negovata moc, da pomaga na tie sto imaat zdravstveni i dr..problemi
   
 13. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Фала ти Ирена... ;) ;) ;)
   
 14. polena

  polena Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  jas imam bioenergija samo so dopir na mojata raka ja otstranuvam bolkata imam dosta luge na koi sum im pomognala,nekoi vo ova ne veruvaat mislat deka ova lecenje e laga ama toa ne e taka,za sekoja rabota si postoi bozja sila.najdragocenoto nesto za mene e da im se pomaga na lugeto zatoa sto zdravjeto ni e najvazno bez nas svetot ne bi postoel.neznam kako ke me razberete
  jas ova vi go pisuvam so pozitivna energija verbata ne treba da ja gubime.pozdrav Polena.
   
  На Avona, Соња12 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 15. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327

  Zdravo Polena! me interesira, koi bolesti mozat da se izlecat so bioenergija!!! Pozdrav
   
 16. meganfox

  meganfox Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Абе сеа за сеа се излекуваат болестите а потоа пак се вракаат па дури и полоши. Знам една комшивка ја болело грб, врат и отишла кај Брацо и после некој месец цела се укочи жената ни брацо ни не знам кој може да ја излечи пу пу
   
 17. erotic-bt

  erotic-bt Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
  licno imam iskustvo so bioenergija. Imeno , levata raka i noga ne mi se vo funkcija kako posledica od tromb embolija. Slushnav za edna dr- ka vo bt,.Mi napravi 10 seansi(100 evra), no za zal nemase nikakov rezultat. probav akupunktura i botox inekcii, isto pak isto , posle ovie tretmani od koi mnogu ocekuvav, rezultatite , bukvalno nikakvi, samo sto potrosiv uste500 evra.
  Ako nekoj na forumot, znae za nekoja alternativna medicina( osven fizikalni vezbi koi gi pravam skoro 7god.) koja ke mi pomogne, neka mi pise na mojot mejl: stoleahiles@gmail.com
  Blagodaram
   
  На komandos му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sofce

  sofce Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  19
  jas za bioenergija bi ti gi posocila tino kajsarov od skopje koj na mojata kerka od premnogu jaka energija gorniot del na teloto i bese hiperaktiven za po nekoe vreme da predizvika grcevi.i ima uste eden kaj miniserstvo za vnatresni raboti samo go zaboraviv kako se vika .Mnogu mi go falal Dr. filef no seuste ne sum bila a imam broj od nego.
   
 19. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  45
  Тино Кајшаров уште работи :o Значи луѓе сестра ми беше кај Тино имаше болка во половината,али не знам еден ден потоа од кревет не можеше да стане, после една недела или две беше добра, а после некое време пак истата болка. Иначе ми кажуваше давал некои чаеви за смирување и не смееше да пие кафе и црни сокови. Али шо да ви кажма кај секој не е исто. Оти ние лично со сестра ми слушнавме од една пријателка која од кревет ја дигна,а жената лежеше цела година во постела. поздрав па пишете :^) :^) :^)
   
 20. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  BOKICKA ke moze li da mi go dades brojot od bioenergeticarot bidejki i jas go imam istiot problem kako drugarak ti !!!
  Ova mn ke mi znaci i ke ti bidam najblagodarna :*