Благ тост

Дискусија во 'Рецепти' започната од FeatherCut, 24 мај 2012.

 1. FeatherCut

  FeatherCut Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  33
  рецептов го имам најдено уште одамна и мнооооооооогу ми е добар

  значи сечете 2 парчиња леб (дебелина како за тост)
  на едно парче мачкате еурокрем
  на друго парче мачкате путер од кикиритки
  на средина ставате кругови од банана
  затворете и тостирајте

  јадењево има еден куп калории ама вредииии!!!! многу е вкусно :D
  хммм а да идам сега да си направам? :rofl: :lol: :lol:
   
 2. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Јас само ајрокрем ставам.Значи обичен тост само со ајрокрем(еурокрем) :D
   
 3. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  ммм е ова го немам пробано, утре сигурно за доручек ќе го направам
   
 4. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.868
  Пол:
  Женски
  A тоа се става ли на тостер :?:
   
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.495
  Јас имам пробано внатре со мармалад. Превкусен е.
  Ставаш мармалад внатре, затвораш, тостираш, чекаш неколку минути да се олади и вкусот е прајслес.
  Барем мене многу ми се допадна. :)

  А истово можете и со мед да го направите.
   
 6. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  401
  Никогаш не ми текнало за вакво нешто. Баш ќе испробам и ќе споделам впечатоци.
   
 7. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  се само цитирам, тостот беше прекрасен од брзање си го изгорев и јазикот.. ммм ова ќе ми биде на мени сигурно повеќе време :D
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.858
  Пол:
  Женски
  Кај го прочитав ова со еурокремот, од денес сум на диета :( Сега 8 дена ке ми брчи во умот. Мене тостот ми е основна храна а не ми текнало со благо нешто. А да ве прашам колкав треба да биде лебот. Цели парчиња, тенки, дебели, на пола парчиња како? И нема ли еурокремот да истече надвор од топлото?
   
 9. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Нема да истече,мене не ми истекол никогаш.Обичен сендвич-тост и наместо шунка,кашкавал стваш малку еурокрем.Една мала лажица отприлика, и помалку.Зависи како сакаш.И само стави маргарин врз тостот и стави го во тостер :)
   
  На kikikikirika му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Хахаха фала богу не сум единствена што прави тост со еурокрем :lol: Мене тоа многу ми се допаѓа, си го јадам кога сакам да заблажам а да не се умацам додека јадам обично лепче со крем.
   
 11. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  Сега првпат слушам за ваков тост. Баш сега ке појадував, одам да си направам.
   
 12. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  401
  Ми се допадна, сакам да експериментирам и да пробувам различни работи, ама сепак би се задржала на мојот солен тост, со кашкавалче и печурки. ;)
   
 13. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Преска ве прочитав и одма, трк да си направам. Си го направив совршен и го јадев со чаша млеко. Прекрасно, преубаво :mm: :inlove:
   
 14. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.190
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
  Утре за доручек си го правам, сега касно ми е. :wasntme:
   
 15. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  898
  Веќе ми е на листата за тоа што ќе јадам утре :lol:
   
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  5.254
  Неможам благ тост. Јас јес да сум си по благичко ама попрво би намачкала кришка леб со крем него ли тост да правам.
  Друго, абре не ли ви се растекува кремот, од топлото знае да биде безобразно течен :D па после и со флеки да се расправате?!?! Па кога течниот крем ќе се впие во лепчето :(
  Јас си сакам тост да лепчето ми е убавко потпечено и да ми крцка, то поштуем ;)
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MarijaaaaaaaM

  MarijaaaaaaaM Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  потполно се согласувам со тебе јас имам еднаш пробано и ѕа малце ќе повратев
   
  На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Кога ќе нема ништо благичко дома си правам благ тост. Си го премачкувам лепчето со крем и си го ставам во тостер исто како да е со кашкавал и салама. Кога ќе биде готово си го вадам од тостерот и го јадам. Многу е вкусно и интересно, според мене. ;)
   
 19. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Истостирајте две лепчиња така празни, без да ги мачкате, кога ќе бидат готови ( по ваш избор колку крцкави) тогаш намачкајте крем и ставете сецкани банани на кругчиња и поклопете со другото лепче :) така кремот нема да ви се растекува дур е во тостер, а и поубаво е вака :)
   
 20. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.767
  Истово сакав да го напишам. :)

  Прво тостирајте ги лепчињата, потоа мачкајте. И внатре може да ставите нешто по свој избор, да измените... :)