1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бланширање на коса

Дискусија во 'Коса' започната од frosyGrc, 18 јануари 2016.

  1. frosyGrc

    frosyGrc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2015
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Девојки, долги време имам темна коса. Два неуспешни обиди за омбре, ми испаднаа златести прамени, а сакам ептен светли. Имав предолга коса, ја скратив во боб и сакам да експериментирам. Дали некој со темна кафена коса што тешко му фаќаат фарби има слично искуство? Препорачајте некој добар фризер, совет, било што... Сакам да добијам нешто вака :)

    hqdefault.jpg
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    И јас сакам нешто таква да си ја направам но уште не можам да се одлучам.Инаку прават со т.н. техника олаплекс без оштетување на косата,По детално не сум запознаена.Распрашај се по фризерските салони
     
    На frosyGrc му/ѝ се допаѓа ова.
  3. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    1.448
    Многу темна коса после бланширање станува златно - жолтеникава нијанса. За покривање на тие нијанси можеш да се обидеш со фарбата за коса на Garnier (погледни ги нијансите 110, 111, 113) кои се наменети за покривање на жолтеникавите тонови. Можеш да пробаш прво на еден прамен, да го оставиш да отстои 1-2 миења и ќе видиш дали ќе ги покрие тие тонови и дали после тие 2 миења ќе ја промени нијансата.