1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бланширање на коса

Дискусија во 'Коса' започната од frosyGrc, 18 јануари 2016.

 1. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Девојки, долги време имам темна коса. Два неуспешни обиди за омбре, ми испаднаа златести прамени, а сакам ептен светли. Имав предолга коса, ја скратив во боб и сакам да експериментирам. Дали некој со темна кафена коса што тешко му фаќаат фарби има слично искуство? Препорачајте некој добар фризер, совет, било што... Сакам да добијам нешто вака :)

  hqdefault.jpg
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. muchacha_a

  muchacha_a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  14.580
  Пол:
  Женски
  И јас сакам нешто таква да си ја направам но уште не можам да се одлучам.Инаку прават со т.н. техника олаплекс без оштетување на косата,По детално не сум запознаена.Распрашај се по фризерските салони
   
  На frosyGrc му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.454
  Допаѓања:
  1.472
  Многу темна коса после бланширање станува златно - жолтеникава нијанса. За покривање на тие нијанси можеш да се обидеш со фарбата за коса на Garnier (погледни ги нијансите 110, 111, 113) кои се наменети за покривање на жолтеникавите тонови. Можеш да пробаш прво на еден прамен, да го оставиш да отстои 1-2 миења и ќе видиш дали ќе ги покрие тие тонови и дали после тие 2 миења ќе ја промени нијансата.