Бланширање на мокра коса

Дискусија во 'Коса' започната од Ancailin Blond, 17 мај 2016.

 1. Ancailin Blond

  Ancailin Blond Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки 8) Кога одев на фризер за да се напрам плавуша, фризерката ми стави бланш на мокра коса, измиена. Бланшот беше на Кене. Ќе ве прашувам, дали било кој бланш може да се става на мокра коса? Бидете поздравени :hug:;)
   
 2. AnaKarenina00

  AnaKarenina00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  Да,таа постапка се користи за осветлување т.е ваѓање на темна боја за да биде посветла во твојот случај да бидеш плава :)
   
  На Ancailin Blond му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AnaKarenina00

  AnaKarenina00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  А да заборавив секој вид на бланш може д се користи бел, син од било која фирма
   
  На Ancailin Blond му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ancailin Blond

  Ancailin Blond Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Blagodarime, pozdrav :*