1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боите во вашиот плакар

Дискусија во 'Мода и стил' започната од jasmin, 20 ноември 2009.

 1. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  34
  Која боја преовладува во вашиот плакар? Сакате повеќе темни или светли бои?
  Во мојот плакар во зима преовладуваат црната и виолетовата боја моите омилени бои, а во лето некои посветли бои.
   
 2. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  во зима носам црно кафено сиво потемни бои а во лето најмногу носам розева јас сакам повеќе темни бои поубаво ми стојат на бојата на кожата
   
 3. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Јас за зима најискрено најмногу ги сакам и ги носам парчињата во кафена и виолетова,и темно зелената, а често сакам да направам и црно бела комбинација :D А на лето секакви боички сакам, само да бидат светли и весели :) :oops:
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Зелената, кафеавата, пурпурната, црната, сивата :)
  На лето - тие што ги наведов плус белата. :)
   
 5. iwannaU

  iwannaU Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Ja sekogas si nosam jaki boi, u sekoe god. vreme +crnata i siva :)
  Ne nosam zime edna, pa lete dr. boja. Najvekje uzivam u jakite boi sina, zolta, zelena,,,,,
  A kafenata ic ja nejkam, duri nemam u plakaraot nisto kafeavo. :D :D
   
 6. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  84
  znam samo deka letno vreme bela boja mi e kako uniforma :lol:
  a inaku imam obleka od poveke boi , megutoa nisto rozevo ili portokalovo ne mi se mota niz plakar , neznam zosto ne kupuvam obleka vo tie boi
   
 7. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  42.503
  Шаренило од бои... Црвената сината и темно розовата владеат :)
  Имам и класични црни парчиња, но ги комбинирам со останатите во боја.
  Сега баш го загледав редот на боите... Има од се’ по нешто. :P
   
 8. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Претежно бела , сина , црна , розева...не ги сакам а и немам облека со портокалова , кафеава и зелена боја
   
 9. butterfly

  butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Виножито од бои е овој плакарот.. хаха ги сакам сите боии.. ма све ми лепо стои :lol: :lol: аама еве најмногу преовладуват црвената ии сината.. :ugeek:
   
 10. gabrielas

  gabrielas Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  letno vreme gardaroberot mi e vistinsko vinozito :) gi sakam site boi!! osobeno belata i srebrenata mi bea vistinski in ova leto megutoa zimno vreme ne sakam tolku mnogu raznolikost.. sakam temni boi izgledaat glamurozno ..kako crnata sivata a zimno vreme moj hit e crvenata boja ja obozavaaaam :*
   
 11. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  ovaa zima vo mojot plakar preovladuva najmnogu teget bojata! bluzoni, rolki, fustancinja,farmerki,palto... no isto taka ja nosam i sivata boja! nekoe pravilo mi e da ne nosam svetli boi vo zima (so isklucok na belata boja)! dodeka vo leto gi nosam najmnogu svezite boi (zelena,zolta,rozeva...)
   
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  моментално во мојот плакар владеат темните бои сива, црна, темнозелена, тегет, а некогаш носам и бела.
   
 13. IJB

  IJB Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Мене омилена боја ми е кафената, т.е сите земјени бои кафена, вишна, портокалова, маслинеста....ретко црна тегет и сива.. тие ги преферирам за посвечени прилики. И лете и зиме сум во истите бои облечена... не ги сакам жолтите, розовките сините бои за облека.
   
 14. smiley

  smiley Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  definitivno vo mojot plakar preovladuva sinata i sivata boja...nekogas mi se zdosaduva pa si vikam slediot pat mora da kupam nekoa parce od druga boja no povtorno odbiram isto :) ...sega vo zimskiot perod gi pretendiram i zelenata i kafeavata boja...no dobro se e ubavo ako ubavo se iskombinira :D
   
 15. ayla

  ayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  гоооооолем љубител сум на сивата боја.. ја обожавам и дефинитивно преовладува во мојот плакар па кај и да е ќе е и единствената боја... ја имам во сите тонови.. а може и да се најде по нешто црно и зелено...
   
 16. makica

  makica Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  pa kaj mene vo plakar ima samo temni pastelni boi...cra,siva.. za zimno vreme i posvetli za leto...crnata mi e omilena boja taka da ne e bas interesno koa ke otvorite vo mojot ureden plakar ;)
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  и лето и зима мојот плакар е шаренило од бои: целиот спектар на виножитото. Сепак најмногу преовладуваат црвената и црната.
   
 18. nani

  nani Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  od site boi so sigurnost najvece gi sakam crnata i bela no i crvenata mi stoi super :lol:
   
 19. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Pa vo zima crna,siva i zelena a vo leto zelena(omilena mi e) i site drugi,osven zolta...neam nisto zolto :worried:
   
 20. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.555
  Допаѓања:
  127.505
  Ги сакам сите бои, и тоа што поживи, тоа подобро!