babylove овошни кашички

Болки во коленото

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од s2808, 15 јуни 2013.

1. s2808

s2808 Активен член

Се зачлени на:
    10 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Здраво.
    Во последниве неколку месеци имам големи болки во десната нога, странично во областа до коленото над него и под него. Болките можам да ги споредам со боцкања од игли. Со текот на времето стануваат се почести и почести. Не траат долго, 5 минути максимум но стануваат неподносливи. Се појавуваат кога шетам, кога стојам, кога мирувам - секогаш.
    Дали ви е позната оваа ситуација? Од што може да бидат предизвикани овие болки?
    Што треба да направам?

2. Dog-lover

Dog-lover Популарен член

Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.737
    оди на лекар :)
    јас играјќи паднав многу лошо имав голема модрица 2 недели ми стоеше, и сега на промени на време, или додека трчам премногу ме боли,баш како иглички да те боцкаат,дури и целата нога ми се вкочанува ама тоа е :doh:

На s2808 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ariela09

ariela09 Популарен член

Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Обавезно оди на лекар. Таму надобро ќе знаеш што ти е. Јас имам хондромалација на коленото. Имав болки додека одам и некое време кривев со ногата и веќе ми беше незгодно да одам така како...ретардирана. Отидов на доктор и таму ме провери докторот и ми рече дека 'рскавецот не ми е на место и тоа се случува од премногу движење |( Не се лекува скроз само требаше повеќе да мирувам и колку што е можно да не го користам. Така и правев. Дома седев и секаде одев со такси,не одев веќе пешки (добро, освен ако е некаде блиску нели :lol: ) Пиев млечни производи и ми помина. Е сеа докторот ми рече дека тоа неможе целосно да помине, така да ако го оптеретам пак, пак ќе ми се појави. :worried: Многу зафркната работа :?: Ама од кога ми помина ми се јави само еднаш од што одев пешки до кај една другарка и после тоа со неа пешачевме скоро цел ден ама ме болеше само тој ден. Не ми е истата болка ко твојата. Мојата беше додека го виткав коленото. Но сепак оди на доктор. Може имаш вода во коленото,може неправилно ти е поставено стапалото а може и 'рскавецот ти е изместен. :?:

4. ColoursOfTheRainbow

ColoursOfTheRainbow Популарен член

Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.407
    Си помислив да немаш проблеми со крајниците ? Коленото ме болеше кога ќе заболев од крајниците. Оди на лекар тој најдобро знае ;)

5. macamaca24

macamaca24 Истакнат член

Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    40
    здраво,јас се регистрирав на форумов најмногу за да се распрашам за ногата на татко ми. тој има 64 год,кога бил млад го повредил менискусот.... излимантиве 10тина години нему ногата од коленото надолу сосема му се деформира,му се исстрани нанадвор цела подколеница.... не сакаше да прави операции кога беше помлад,ама сега во случај да се реши ве молам за објаснуванје,дали е препорачливо да направи операција и што поточно треба да се направи за време на истат.други здравствени проблеми нема,па ме интересира дали е препорачливо во негови години да се оперира? и дали има шанса ногата да се врати во нормална положба колку-толку. и ако не се оперира како би продолжил овој процес да се развива? [​IMG]

6. GossupGirlxoxo

GossupGirlxoxo Активен член

Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Јас на коленото од внатрешната страна имам како топче големина колку дугме од тастатура :lol: и го чуствувам какао мрда и повремено ме боли :o