1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во пенисот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Nenaadd, 23 јануари 2017.

 1. Nenaadd

  Nenaadd Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Od nekoe vreme zaprimetiv kako da mi e zalepena glavata za kozinkata ama posle nekoe vreme osetiv bolki posle kapenje i uriniranje po malki przese no po 1 cas nemase nisto i od poslednive 2 3 dena veke na pocetokot na kozinkata mi se poznava crvenilo i pod nego kako belo kozata kako da se dere a na crveniloto kako meurcina kako zaseceni koga ke se izmijam so voda me przi po malce nekoj sto ima pominato da me sovetuva
   
 2. Nenaadd

  Nenaadd Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Imam 15 nakaj 16 godini dali moze da e pubertet?
   
 3. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  16.546
  Пол:
  Женски
  Остај пубертет. Мене ова ми звучи како типична инфекција. Да си посетиш уролог.
   
  На КикиМаус и joy1 им се допаѓа ова.
 4. Pcelka94

  Pcelka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  4.388
  Пол:
  Женски
  Мoрaш дa идеш нa урoлoг ,истo дa прoвериш уринoкултурa зa дa се види зa штo тoчнo се рaбoти , пo мoе мислaм декa имaш гaбичнa инфекцијa кoјa се дoбивa oд не редoвнo држење хигиенa нa кoжичкaтa, a aкo ти е зaлепенa кoжичкaтa мoрaш или дa јa oтвaрaш сaм пoпoлекa се дoдекa не се oтвoри убaвo кaкo штo требa или дa си идеш нa хирург стручнo лице дa ти пoмoгне .

  Не е игрaчкa oвa се рaбoти зa пoлoв oргaн , не си бaрaј лекoт нa фoрум туку иди нa лекaр OК :)
   
  На bubi75, mira.mira, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Nenaadd

  Nenaadd Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  A kako da se snajda za na urolog vo koja bolnica..
   
 6. Pcelka94

  Pcelka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2015
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  4.388
  Пол:
  Женски
  Вo држaвнa ќе идеш мислaм нa гинекoлoгијa и кaј шaлтерoт ќе си прaшaш кaде имa урoлoг , и ќе ти oбјaснaт.
   
 7. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  16.546
  Пол:
  Женски
  Па пошто си малолетен би ти советувала да си појдеш со постара особа, родител, да ти се најде. Прво кај матичниот лекар, кој потоа ќе ти даде упат за на урологија, и таму ќе ти објаснат каде да одиш, зависи од кој град си не знам вака одовде да ти кажам. И немој да чекаш било од срам било од мислење дека само ќе помине, под итно ова мораш да го решиш.
   
  На bubi75, ku4ence, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.217
  Допаѓања:
  151.529
  Пол:
  Женски
  Мооооој термин:yawn:
   
  На joy1 и Pcelka94 им се допаѓа ова.
 9. Nenaadd

  Nenaadd Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Fala za sovetot
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.657
  Допаѓања:
  59.650
  Пол:
  Женски
  И дојди откако ќе го решиш проблемов да ни кажеш, да не те мислиме. :)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kolumbo

  Kolumbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.365
  Пол:
  Машки
  Mozni se dve varijanti, prvata e deka si ja imal taa nesreka da se zarazis vo nekoj javen toalet, bez ogled na toa dali se raboti za toalet vo uciliste ili drugo mesto, a vtorata e deka e posledica od nepravilno odrzuvanje na higiena, pri toa ne mislam deka ne se banjas, tuku ili nedovolno vnimanie posvetuvas na toa mesto ili e reakcija na nekoe od sredstvata za higiena koi gi koristis.

  Vo sekoj slucaj treba da pojdes na pregled.

  Urolozi ima vo sekoja bolnica, mozebi so isklucok na nekoja od pomalite opstini, no maticniot doktor moze da ti zakaze tvoj termin i so upat da pojdes vo drug grad, dokolku vo mestoto kade sto zivees nema urolog.
   
 12. Nenaadd

  Nenaadd Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Ama ne me peci nonstop bev na lekar mi dade mast i nemie non stop taka crveno
   
 13. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Сега можеш во буквална смисла да кажеш „ме боли к*р’’ :D
   
  На DiFlove, ku4ence, Abeja и 24 други им се допаѓа ова.
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.658
  Допаѓања:
  135.633
  @Nenaadd најверојатно е кандида и ти дале Канестен.
  Можеш да правиш и промивки со камилица.

  Ако си пиел сега скоро антибиотици може да биде последица и од нив.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Meyremce

  Meyremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Сигурно ке ти помогне ова, пробај :)
   
 16. Nenaadd

  Nenaadd Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Cel januar primav inekcii i infuzii bocnat bev 20 pati posle uste lekovi na lekar mi rekoa moze dae do to ama sega primetiv kako kozinkata da se stesnuva nekogas koga ke probam da e izvadam glavata pocina da me boli
   
 17. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.658
  Допаѓања:
  135.633
  Продолжи со терапија,ќе се среди.
  Реакција од антибиотиците е. Често се случува.
   
 18. Nenaadd

  Nenaadd Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки

  Malce mi olesna
   
 19. Nenaadd

  Nenaadd Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Eve kakva mast e 20170124_000423.jpg
   
 20. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.217
  Допаѓања:
  151.529
  Пол:
  Женски
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.