1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во јазикот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Misss5555, 12 февруари 2017.

 1. Misss5555

  Misss5555 Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Дали знаете што се прави кога јазикот е изритиран и исфрлен? Многу ме боли и не знам што да правам.
   
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.565
  Допаѓања:
  320.583
  Пол:
  Женски
  афти имаш?
   
 3. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.844
  Пробај со (изладен) чај од жалфија прави гаргара и внесувај повеќе витамини. Може да биде резултат на опаднат имунитет или гинеколошки проблем.
   
 4. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  2.333
  Не е ништо страшно. Може да е резултат од сув воздух, од ветер... Од кисела , премногу солена или слатка храна - иритација. Може да е воспаление на бактериска база. Може е резултат на ослабнат имунитет. Или, како кај мене - едноставно да ти се случува без причина =) .

  Поминува тоа за два-три дена, обично. Јади мед. Направи гаргара со бетадине. Ќе биде океј.
   
 5. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  2.570
  Пол:
  Женски
  Имам бели точки на јазикот кои ме болат,дали некој знае што е,а исто има и ќерка ми,може од неа се заразив лижевме исто лижавче(facepalm)