1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бојадисување на косата

Дискусија во 'Коса' започната од magic, 23 декември 2009.

  1. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Никогаш во животот не сум ја бојадисала косата и некако ми е монотона и сакам да променам нешто. Кога и да им речам на луѓето околу мене дека сакам да ја бојадисам ми велат дека не сум нормална, дека ќе зажалам, дека многу е мачно бојадисувањето, дека ми е убава природната..... и ред други работи. Но, колку и да ми е убава сакам да променам нешто.

    Вие што би ми препорачале? Многу ли е мачно бојадисувањето? Вие ја бојадисувате ли вашата?
    Поздрав
     
    На V.O.D.O.L.I.J.A и kandisweet им се допаѓа ова.
  2. LadyE

    LadyE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    9
    Pa vidi..bojadisuvanjeto na kosata e navistina golema obvrska osobeno ako bojata na vashata kosa se razlikuva od bojata na kosata shto sakate da ja bojadisate..nema od shto da se plashite..ednostavno moze da si izbereste boja na kosa koja kje vi soodvestvuva na vashata boja na kosa..mislam nekoja slichna nijansa na vashata boja na kosa..jas lichno ja imam bojadisuvano mojata kosa..od brineta vo plavusha..mi trebashe vreme da ja dobijam mojata prirodna boja na kosa..no ete probav neshto novo za mene ..i vidov shto mi se dopagja..zoshto da ne probate i vie..nova pormena na bojata na kosata no i novo raspolozenie..probajte..pozdrav ;)
     
    На V.O.D.O.L.I.J.A и Angela12345 им се допаѓа ова.
  3. marina30

    marina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    48
    jas mojata kosa ja farbav 10 god od crvena ,plava ushte kakva ne a sega samo prameni vadam i mi e poubavo farbanjeto ponekogas moze da bide i dosadno posebno ako ne ti se pogodi bojata kako na mene koga se farbav plavo togas nekogas i po dvapati vo isti den i ja izgorev katastrofa.A sto da ne probaj smeni nesto ja sekogas experimentiram so kosa..ako ne ti se dopaga se farbas so ista nijansa kako tvojata i gotovo..
     
    На V.O.D.O.L.I.J.A му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LadyE

    LadyE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    9
    Kako i da e se nadevam deka kje go izberesh vistinskoto reshenie :)
     
    На V.O.D.O.L.I.J.A му/ѝ се допаѓа ова.
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    јас имам 300 проблеми :D па ајде еве да прокоменторам и за мојата коса :evil: имам среден тен :D значи не сум ниту срна ниту белааа :D е сега бојадисана ми е косата црна а и по принцип јас сум црна. е сега сакам да ја сменм бојата да ја бојадисам карамел така нешто со прамења,чоколадирана :? кој е за нека каже ;)
     
    На V.O.D.O.L.I.J.A му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Octopus

    Octopus Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    36
    jas bev crna dolgo vreme,odluciv da ja smenam bojata vo mojata prirodna nijansa i uspeav ,isto taka i so prameni e dobra varijanta.
    e sega da znaes deka ne e lesno da go napravis toa od prv ili vtor pat farbanje bidejki crnoto tesko izleguva,ako odis navarijanta so blans ili dekolorant mora mnogu vnimatelno osobeno ako imas dolga kosa,toa e proces sto bara trpenie i onoj sto gi mesa boite (pretpostavuvam deka ke odis vo nekoj salon)mora da znae kako da go neutralizira zoltiloto od vadenjeto na crnata boja i da ja odredi nijansata koja ja sakas ti .
    ti posakuvam da uspees
    jas sum ZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :P
     
    На V.O.D.O.L.I.J.A му/ѝ се допаѓа ова.
  7. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    DA! OBAVEZNO SMENI BOJA, SEKOJA PROMENA UBAVO NA COVEK MU GODI, MEGUTOA AKO SAKAS NIJANSA PRIBLIZNA NA TVOJATA SEPAK NE TREBA PA I DA IZBERES NA PR. EDNA NIJANSA POSVETLA PA VOOPSTO I DA NE SE PRIMETUVA DEKA SI FARBANA, NELI? :? BTW. I BOJA KO BOJA-PAGA BLEDEE,I GUBI PA MOZES ZA NEKOLKU DENA I VOOPSTO DA NE SE PRIMETUVA DEKA SI BILA FARBANA :? EPA,AKO SE ODLUCIS, GLEDAJ DA BIDE NEKOJA PRIRODNA SVETLA UBAVA I SVETKAVA BOJA,NEMORA DRASTICNA PROMENA NO NE BI TI PREPORACUVALA NI NEZABELEZLIVO. JAS BEV DOLGOKOSA BRINETA CEL ZIVOT,I VO ROK OD NECELA GODINA USPEAV DA STANAV ZAKONSKA PLAVUSHA :lol: :lol: :lol: IAKO MORAM PREMNOGU CESTO DA SE FARBAM,SEPAK ODAMNESNATA ZELBA STO JA IMAV OD MALE4KA USTE-DA IMAM PLAVA KOSA MI SE ISPOLNI ! :P NE BI JA SMENILA PLAVATA BOJA NA KOSA ZA NISTO DRUGO NA SVETOT! :D
     
    На Dr. Zaki -Sk, V.O.D.O.L.I.J.A и lll-9 им се допаѓа ова.
  8. Taa

    Taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    69
    Jas imav temno kafena kosa skoro crna i se isfarbav plava .... i na mene mi velea ti si luda ama jas si sakav.... sega si se svigam mnogu kone4no mi se ispolni zelbata ... moj sovet pravi kako sto ti sakas za drugite ne se sekiraj .... na kraj kraeva i da ne ti se dopaga mozes odma da si ja vratis tvojata boja ima 10000 boi :) :) ;) ;)
     
    На V.O.D.O.L.I.J.A и zaljubena93 им се допаѓа ова.
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    site ste ZA, a? :) e pa aj ke probam pa ako ne bidne ke slapnam crna ne e problem neli :D :D i ako mi ispadne na ama naj super ke ve castam :D :D :D
     
    На V.O.D.O.L.I.J.A му/ѝ се допаѓа ова.
  10. makica

    makica Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    jas od treta gdina u sredno pocnav da se farbam...i veke dolgo vreme se farbam.imam svetol ten i zeleni oci i bas ubavo mi stoi plava...edno vreme posakav promena i ja isfarbav vo temno i mi doagase site ogledala od doma da gi izvadam...sega sum pak taa stara plavusa so kvalitetna kosa i neguvana .... :D
     
  11. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    super za tebe :) cestito :*
     
  12. mon4e

    mon4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    jas mojata kosa od temno kafeava ja isfarbav vo skroz bela...no dodeka go dobiv posakuvaniot rezultat mozam da kazam deka si ja izgorev celata kosa i iako toa bese pred 1 godina seuste nemozam da si go napravam vlaknoto kako sto treba bidejki mn mi e osteteno...taka da probaj da se isfarbas i ti no ne pravi nekoi golemi eksperimenti so svojata kosa zs veruvaj deka ke zalis eden den...pozz
     
  13. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    i jas se soglasuvam so tebe. pravi kako ti sto sakas i ne dozvoluvaj drugi da te predomisluvaat. jas veke 7 godini imam plava kosa, sakav da ja smenam pred nekoe vreme no sepak mislam deka plava kosa e najatraktivna spored mene
     
  14. marii4ka

    marii4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    i jas pocnav da se farbam pred edna godina sakav da sum vo nekoja plava nijansa no nikako ne mi izleze kako sto sakav, sekogas mi izleguvase na zolto ili portokalovo... :( i sega sakam da si ja vratam mojata boja ama nikako ne mi uspeva ... eve pred nova godina bev na firzer da me izfarbaat kako sto mi e prirodno kosata(kafeava) i mi ja napravija crna :x a sega sum maturantka treba da se slikam za tablo i nemozam da se zamislam so crna kosa ;(

    Daj te mi nekoj sovet... :(
     
  15. eci656

    eci656 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    vaka i jas se mislam dali d a se farbam crna ili kafeava :evil: . ili da izvadam rozevi prameni i plavi i kafeavi kazete sto e podobro da se farbam ili da uizvadam prameni?
     
  16. marii4ka

    marii4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    jas bi ti predlozila da izvadis prameni bidejki jas se farbam i od licno iskustvo ne ti preporacuvam...farbata za dve do tri nedeli izbleduva i nema nikakov sjaj i kosata izgleda izgoreno i bez zivot,a pramenite sekogas se isti i sekogas mozes da gi osvezis so nekoj preliv... no sepak ti si gledaj... :)
     
  17. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Хм.. сеуште немам храброст да ја бојадисам за прв пат затоа што знам после што ме чека :( и кога ќе немам време ќе плачам дека ми излегле корените и дека на ништо не личам. Ајде ако се решам ќе ве известам :P само ми треба некој да ме поттурни „Турни ме да кинисам“ е работата кај мене :o
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Eve jas te turkam i kinisuvaj :))))) za ubavina sekoja zena treba da si ima vreme i ke se najde vreme:)))) pozdrav
     
  19. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    И ти си во право :) Фала за туркањето ќе ми треба :lol: :lol:
     
  20. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Molam poveli i drugpat pa zatoa sme tuka neli za turkanje i pomaganje:)))))