1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боја за кожни материјали

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Mermaid, 17 март 2011.

 1. Mermaid

  Mermaid Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  294
  Сакам да си префарбам една кожна ташна , дали имате идеја каде во Скопје се прават вакви работи? :D
   
 2. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Најубаво ти е да си го поставиш прашањево во темата Сакам да прашам зошто е поверојатно таму да го прочитаат и да добиеш одговор :)
   
 3. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  во турска чаршија има фарбаат памучни работи а за чевли на пример маж ми му ги офарбаа на чевлар веројатно и тасна таму ке ти ја офабаат зависи во која боја сакаш маж ми од кафени чевлите ги направи црни и супер му се како нови дури сега му се поубави
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.353
  Допаѓања:
  9.233
  Пол:
  Женски
  Па боја за кожни материјали најмногу би одговарале црна и црвена :)